Kongres ODS změnu tváří ve vedení nepřinese

5. 1. 2016 16:24

Kongres ODS, který se uskuteční příští týden v Ostravě, má jasné výsledky už nyní. Současný šéf Petr Fiala totiž nemá protikandidáta. Povede tak stranu do krajských a senátních voleb, které v letošním roce jsou. Píše o tom deník Právo.

Kongres ODS změnu tváří ve vedení nepřinese
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil a Petr Fiala

Na místopředsednické posty se také noví zájemci nehrnou. Podle prvního místopředsedy strany Jana Zahradila se nová jména příliš neobjevují. „Nikoho, kdo by chtěl páchat revoluci ve vedení, jsem nezaznamenal,“ uvedl. Svou funkci chtějí obhájit místopředsedové Martin Novotný či Martin Kupka. O funkci v místopředsednictvu naopak neuvažuje poslankyně Jana Černochová, která je za ODS mediálně známá. „Hodně lidí mě přemlouvá, ale já si myslím, že k tomu, aby byl člověk politicky vidět, nepotřebuje místopředsednickou funkci,“ uvedla.

ODS před čtyřmi lety uspěla pouze v Plzeňském kraji, ale i tam je nakonec v opozici. V krajských volbách tak můžou občanští demokrati jen získat, v senátních volbách však hrají o hodně. V současné době má ODS druhý nejsilnější senátní klub a bude obhajovat ve 27 obvodech osm ze čtrnácti senátních křesel. V případě, že oněch osm senátorů své posty neobhájí, zůstane občanským demokratům jen šest senátorů.

A ODS rozhodně nemá před volbami jednoduchou pozici, v posledních volbách do europarlamentu ztratila sedm mandátů. V komunálních volbách následně přišla o polovinu svých zastupitelů.

Podle posledních sněmovních průzkumů by ODS volilo jen 8,5 procenta lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kněz: Nechci věřit, že Babiš je lotr. Předpokládám, že šel do politiky s dobrými úmysly. A Ivan Mládek srovnal tradiční české strany s hysterickými odpůrci Donalda Trumpa

20:08 Kněz: Nechci věřit, že Babiš je lotr. Předpokládám, že šel do politiky s dobrými úmysly. A Ivan Mládek srovnal tradiční české strany s hysterickými odpůrci Donalda Trumpa

„Samozřejmě, že je to účelové před volbami. Podobně jako se v Americe nemohou socialističtí demokrat…