Křesťanští uprchlíci: Jsou moc chudí a mimo zorné pole EU. Co s tím?

6. 11. 2015 11:06

Dan Drápal z Nadačního fondu Generace 21 se ptá, co je špatného na tom, chtít mezi uprchlíky přednostně zachránit křesťany. Křesťany, na které útočí i muslimští uprchlíci. Křesťany, kteří jsou příliš chudí, aby zaplatili pašerácké mafii, křesťany, na které se kvóty EU nevztahují. Možná právě proto jim je třeba pomoci a je dobře, že si to uvědomuje i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Křesťanští uprchlíci: Jsou moc chudí a mimo zorné pole EU. Co s tím?
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

O uprchlících dnes mluví celý svět. Jenže ne o všech. Málo kdo si všímá křesťanských uprchlíků z Iráku, např. z iráckého Erbílu. Jde o lidi, kteří jsou uprchlíky ve vlastní zemi, takže se na ně nevztahuje program kvót EU. Jde o lidi, kteří jsou moc chudí na to, aby zaplatili pašerákům, takže zůsávají v pasti. Dan Drápal z nadačního fondu Generace 21 proto už delší čas volá po tom, aby Česká republika pomohla přednostně těmto křesťanům.  

"My ale víme o lidech, kteří přišli o všechno a žijí na nechráněném ostrůvku uprostřed moře těch, kteří je nenávidí. Dokonce i muslimové, kteří sami museli prchnout, někdy těmto křesťanům vyhrožují. Pokud si jdou něco koupit na trh, musí křesťané zaplatit dvojnásobnou cenu než muslimové, a ještě k  tomu musí trpět posměch a urážky," píše v komentáři pro Lidové noviny.

Rád by pomohl všem, ale nemá na to dost sil, dost peněz, dost místa. Může proto pomoct jen někomu a nevidí nic špatného na to, když si vybere komu - totiž iráckým křesťanům.  Po vládě přitom nechce nic, protože pomoc zafinancují Židé z Británie, kterým kdysi pomohli křesťané z pekla nacistických hrůz. Premiér Sobotka se prý k plánu na pomoc iráckým křesťanům staví vstřícně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…