Krnáčová: Pražská koalice se nerozpadá, zůstává funkční

23. 10. 2015 11:48

Pražská koalice se nerozpadá a zůstává funkční, řekla dnes novinářům primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Další postup se bude projednávat po pondělním zasedání jednotlivých zastupitelských klubů. Oslabená pražská rada ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN, KDU-ČSL) si na dnešním mimořádném zasedání přerozdělila kompetence po čtyřech odvolaných radních.

Krnáčová: Pražská koalice se nerozpadá, zůstává funkční
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adriana Krnáčová

Zastupitelé dnes v noci odvolali z městské rady primátorčina náměstka Matěje Stropnického (SZ) a radní Michala Haška (ANO), Irenu Ropkovou a Hanu Novákovou (obě ČSSD). Rada má nyní sedm členů. Pro Krnáčovou byl noční vývoj překvapením. "Hlasovala jsem podle koaliční smlouvy," podotkla.

Koalice ale podle ní pokračuje dál, smlouva nebyla vypovězena. "Já vidím koalici jako funkční, i když nedostatky tam samozřejmě byly a jsou. V každém společenství, které má na něčem pracovat, a zejména v tak komplikované agendě jako Praha, vznikají nesrovnalosti. S těmi se musíme dokázat poprat," dodala primátorka. Další vývoj nechtěla předjímat, odkázala na pondělní jednání.

Podle ministerského předsedy Bohuslava Sobotky (ČSSD) by si Praha zasloužila více stability a méně politikaření. "Je mi Prahy líto, hlavní město má spoustu nedořešených problémů a zasloužilo by si více stability a méně politikaření," uvedl.

Pro ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše je vývoj v Praze překvapením. Pražská koalice by podle něj měla pokračovat dál, i když v jiném personálním obsazení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…