Krytí Janouška od žalobce Grygárka prý míří k soudu. V Olomouci už kompletují spis

30. 11. 2014 16:44

Vyšetřování údajného zametení kauzy švýcarského konta lobbisty Romana Janouška bývalým náměstkem na pražském státním zastupitelství Liborem Grygárkem se podle informací serveru Aktuálně.cz chýlí k závěru.

Krytí Janouška od žalobce Grygárka prý míří k soudu. V Olomouci už kompletují spis
Foto: repro ČT, tan
Popisek: JUDr. Libor Grygárek

Server své tvrzení zakládá na skutečnosti, že vyšetřovatelé v uplynulých dnech vyslechli bývalé ředitele protikorupční policie Jiřího Nováka a Tomáše Martince. Role zmíněných policistů prý byla v případu klíčová. V době, kdy se švýcarské úřady doptávaly na Romana Janouška, vedl Jiří Novák Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality. A Martinec coby jeho náměstek s tamní prokuraturou údajně přímo komunikoval.

Případ, kvůli kterému je Grygárek obviněn, rozpoutala Švýcarská prokuratura. Ta v roce 2008 zmrazila pro podezření z praní špinavých peněz dvojici účtů, jejichž vlastníkem byla panamská firma Botanic Finance a matka Romana Janouška. Ke dvou stům milionům korun uložených na účtu měl mít přístup i sám lobbista.

Poté, co se tehdejší náměstek na pražském státním zastupitelství Libor Grygárek dozvěděl o vyšetřování ve Švýcarsku, zahájil vyšetřování Janouškových peněz v Česku. Podle olomouckých žalobců měl ale Grygárek úplně jiné úmysly než jeho švýcarští kolegové. „Šlo o krytí, protože mezi oběma osobami panovaly přátelské vztahy,“ prohlásil k tomu žalobce olomouckého zastupitelství Petr Šereda. Bývalý návladní Grygárek vinu popírá. Své obvinění odmítl s tím, že vychází z uměle vykonstruovaných hypotéz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…