Krytí Janouška od žalobce Grygárka prý míří k soudu. V Olomouci už kompletují spis

30. 11. 2014 16:44

Vyšetřování údajného zametení kauzy švýcarského konta lobbisty Romana Janouška bývalým náměstkem na pražském státním zastupitelství Liborem Grygárkem se podle informací serveru Aktuálně.cz chýlí k závěru.

Krytí Janouška od žalobce Grygárka prý míří k soudu. V Olomouci už kompletují spis
Foto: repro ČT, tan
Popisek: JUDr. Libor Grygárek

Server své tvrzení zakládá na skutečnosti, že vyšetřovatelé v uplynulých dnech vyslechli bývalé ředitele protikorupční policie Jiřího Nováka a Tomáše Martince. Role zmíněných policistů prý byla v případu klíčová. V době, kdy se švýcarské úřady doptávaly na Romana Janouška, vedl Jiří Novák Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality. A Martinec coby jeho náměstek s tamní prokuraturou údajně přímo komunikoval.

Případ, kvůli kterému je Grygárek obviněn, rozpoutala Švýcarská prokuratura. Ta v roce 2008 zmrazila pro podezření z praní špinavých peněz dvojici účtů, jejichž vlastníkem byla panamská firma Botanic Finance a matka Romana Janouška. Ke dvou stům milionům korun uložených na účtu měl mít přístup i sám lobbista.

Poté, co se tehdejší náměstek na pražském státním zastupitelství Libor Grygárek dozvěděl o vyšetřování ve Švýcarsku, zahájil vyšetřování Janouškových peněz v Česku. Podle olomouckých žalobců měl ale Grygárek úplně jiné úmysly než jeho švýcarští kolegové. „Šlo o krytí, protože mezi oběma osobami panovaly přátelské vztahy,“ prohlásil k tomu žalobce olomouckého zastupitelství Petr Šereda. Bývalý návladní Grygárek vinu popírá. Své obvinění odmítl s tím, že vychází z uměle vykonstruovaných hypotéz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…