Landa na misi v Afghánistánu: Nasedl na „kohouta“, setkal se se státníky a zpíval árijskou hymnu

29. 1. 2016 10:45

Reportáž Jakuba Horáka z Afghánistánu přináší dnešní Hospodářské noviny v příloze Ego!. Horák v ní mimo jiné popisuje své setkání se zpěvákem Danielem Landou, který nyní v Afghánistánu působí. Landa, alias kouzelník Žito, svou akci nazývá Nepopsaný list. Tvrdí o sobě, že již tři roky bojuje proti islamistům.

Landa na misi v Afghánistánu: Nasedl na „kohouta“, setkal se se státníky a zpíval árijskou hymnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa

Úvodní řádky reportáže popisují skutečnost, jak Landa chce zazpívat pěti stům shromážděných sportovců, a to na místě, kde dříve popravoval Tálibán. V průběhu jeho Árijské hymny mají účastníci zvedat nad hlavu bílý papír, jako symbol nového začátku. 

„Píseň je zpívána napůl česky a napůl paštunsky. Text hymny shrnuje Landovu myšlenku, kvůli které akci uspořádal: oproti islamistické propagandě, kterou používá Tálibán, chce Afgháncům nabídnout něco jiného. Tím má být árijská identita,“ popisuje reportér i následné skutečné nadšení přítomných. 

Landa podle reportéra tvrdí, že podpora konceptu árijství je klíč, jak vychovat v Afghánistánu novou generaci, odolnou vůči islámské radikalizaci. Hodlá tak činit prostřednictvím sportu a hudby. Plánuje v Kábulu pořádat boxerské turnaje i otevřít osvětové středisko nadace ARIA Boiohaemum. Za poslední půlrok se zde setkal také s prezidentem Afghánistánu, s předsedou vlády, s ministrem vnitra, velitelem leteckých ozbrojených sil či se šéfem Islámské strany.

Reportáž je doplněna množstvím fotografií, jedna z nich například ukazuje Landu jedoucího na motorce v podobě kohouta, o kterém se již jako o symbolu vyjadřoval v dřívějších rozhovorech. Další snímek dokládá i existenci tzv. prstenu moci, o němž zpěvák rovněž hovořil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…