Do posledního místečka zaplněný sál dával potleskem většinou najevo, že s ostrými řečníky souhlasí, i když ti si ve svých prohlášeních nebrali vůbec servítky. Na otázky veřejnosti především odpovídali předseda Bloku proti islámu, vědec-entomolog Martin Konvička a předseda Úsvitu – Národní koalice, veterán z Afghánistánu Miroslav Lidinský. Diskutovat ale nepřišli jen sympatizanti obou radikálních uskupení, a tak politici z nevládních stran museli také odpovídat na dotazy, které někdy kritizovaly jejich současné aktivity.
Zkušený voják má strach o českou demokracii
Jako první dostal slovo od moderátora akce, pražského sociologa Petra Hampla, válečný hrdina Lidinský, který vysvětlil, proč se vůbec zúčastňuje podobných debat. „Sám jsem se přesvědčil v Afghánistánu, co radikální islám dokáže, jak umí být krutý. A protože jsem jako voják přísahal, že budu bránit bezpečí naší země, nedopustím, aby nám někdo diktoval, jaké hodnoty máme ctít, jak se máme chovat a pak nám postupně přebral moc ve státě. My potřebujeme novou, funkční vládu,“ prohlásil předseda Úsvitu.
Svoje důvody k nesmlouvavému postoji vůči islámu pak vysvětlil i hlavní organizátor akce Martin Konvička, který uvedl, že už delší dobu pozoroval plánovanou rozpínavost muslimů, což mu například potvrdily i některé české ženy, jež konvertovaly k islámu. Nyní se podle něj z toho stala regulérní invaze.
Konvička: „Je třeba se dostat k moci“
„Když jsem začal zveřejňovat svoje názory a petice na našem internetovém portálu, souhlasilo s nimi už zpočátku asi 160 tisíc čtenářů. Počet našich příznivců se postupně vyšplhal až na 200 tisíc. S našimi vládními elitami to ale vůbec nehnulo. Pokud nám budou vládnout stejní lidé, tak to u nás nakonec dopadne s počty muslimů jako v Británii či Libanonu. Proto jsem se rozhodl s tím něco udělat. Je třeba se dostat legálně k moci a změnit tuto nepříznivou situaci. Bez vás lidí ale my nezmůžeme nic, “ zdůraznil naprosto bez obalu radikální vědec.
Babiš chce čerpat jen dotace a Sobotka se prý chová jako žáček
Hlavním tématem diskuze se posléze stala uprchlická krize a pasivita české vlády, kterou označil předseda Bloku proti islámu za naprosto nefunkční. „Babišovo ANO postavilo svou politiku na čerpání evropských dotací, a proto si to nechtějí s EU moc rozházet. ČSSD jsou díky své sociálnědemokratické internacionále solidární s Bruselem a nechtějí ze svých pozic, které si „poctivě“ vyseděli. A v KDU-ČSL asi úplně zešíleli, když jejich předseda dokonce řekl, že by uvítal nějaké muslimy v politice,“ nechal se dále slyšet Martin Konvička.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Parlamentní Listy