Lidský dobytek, svině... Drsná zpověď Petra Nečase

25.07.2013 9:28 | Zprávy
autor: jav

Od večera, kdy policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu vtrhli na Úřad vlády a pozatýkali osm lidí včetně jeho nejbližší spolupracovnice, se Petr Nečas v médiích příliš neukazoval. Jeho velký rozhovor pro týdeník Reflex však přinesl řadu ostrých výroků, jimiž bývalý premiér útočí na policisty a státní zástupce. Jedná se podle něj o jakobínskou inkvizici, která zde chce vytvořit Českou prokurátorskou republiku. Metodami skvěle osvědčenými v komunistické vojenské prokuratuře.

Lidský dobytek, svině... Drsná zpověď Petra Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

Hned v úvodu rozhovoru bývalý premiér Petr Nečas prohlásil, že již není předsedou vlády, a proto se nemusí vyjadřovat tak uměřeně jako ve funkci. A své ambici dostál prakticky ihned. „Když proti vám stojí lidský dobytek a svině, může se stát cokoliv,“ zahájil zostra. A aby bylo zřejmé, koho má na mysli, doplnil, že někteří prokurátoři jsou dnes schopni zneužít úplně všeho.  

Pak se rozpovídal o tom, že právě na něm si lidé, kteří chtějí Českou republiku transformovat na Českou prokurátorskou republiku, chtěli vyzkoušet, že mohou sestřelit úplně každého. „Vždyť já a Jana Nagyová jsme byli objekty soustavné šikanózní péče Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a některých vrchních státních zástupců z Olomouce v čele s panem Bajgerem už od podzimu 2011,“ pokračoval.

Žalobci prý pod různými záminkami mapovali jeho činnost, například když zcela nesmyslně vyslýchali Janu Nagyovou kvůli odhalení utajeného svědka v kauze Pandur, a vyptávali se jí na otázky, které s případem nesouvisely, ale mapovaly činnost předsedy vlády a jeho sekretariátu. Celou věc prý sice řešil s představiteli policie, ale nepřikládal jí takovou důležitost. Až po zadržení Jany Nagyové mu prý došlo, k čemu to všechno směřovalo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…