Martin Hekrdla zaútočil na řeckého premiéra Tsiprase. Dohodou s nadnárodními institucemi prý zradil vše, co sliboval

24. 6. 2015 18:42

„Pokrok nelze zastavit,“ píše Martin Hekrdla ve svém zamyšlení na serveru Altpress.cz o tom, kterak Řecko prohrálo svůj boj samo se sebou a další jeho vláda se podvolila požadavkům MMF, Evropské centrální banky a Evropské komise.

Martin Hekrdla zaútočil na řeckého premiéra Tsiprase. Dohodou s nadnárodními institucemi prý zradil vše, co sliboval
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

„Tsiprasova vláda zradila mandát z voleb,“ píše Hekrdla a komentuje rychlost, s jakou se mu společně s ministrem financí Varoufakisem podařilo ustoupit požadavkům MMF, ECB a EK.

„Pokrok je v časové odolnosti,“ píše Hekrdla a vzpomíná na to, jak Francois Hollande změnil názor na Pakt stability během jednoho dne. Což ale bylo „už dopředu nudné“, protože se to vědělo dopředu a navíc je Holland „už dlouho synonymem politické frašky“.

Tsiprasovi a Varoufakisovi to trvalo o pět měsíců plných „úmorných vyjednávání a vlivových her“ déle. Nakonec však toto pondělí přijali pomalu kompletní memorandum sepsané „trojkou“, jak Hekrdla popisuje MMF, Evropskou centrální banku a Evropskou komisi.

Celý text zde

Tento ústup před „hrubým nátlakem zvenčí i zevnitř je neomlouvá“. Když se pánové rozhodli jít do politiky, měli počítat s tím, že je to politika.

Celá situace předznamenává „rychlou demontáž tamní poválečné levicové kultury“, přičemž právě „kultura a levicovost tam totiž splývají“. Z nátlaku na Řecko pak viní i sociální demokraty a jejich jednání přirovnává k hlasování pro válečné úvěry v roce 1914.

„Jak vidno, pokrok nelze zastavit. I když se mašíruje – se zavázanýma očima – ve stále stejném kruhu,“ uzavírá text Hekrdla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…