Merkel raus. Už čtyřicet procent Němců by svou kancléřku rádo vidělo rezignovat

30. 1. 2016 8:09

Podpora německé kancléřky Angely Merkelové stále klesá. Ukázal to průzkum pro německý magazín Focus. Dvě pětiny Němců si přejí, aby politička odešla z nejsilnějšího politického postu v zemi. O pět procent lidí víc si to ale nepřeje. Nevěří totiž, že by uprchlickou krizi dokázal někdo vyřešit lépe.

Merkel raus. Už čtyřicet procent Němců by svou kancléřku rádo vidělo rezignovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

„Podle průzkumu společnosti Insa pro časopis Focus podpora dosavadního kurzu Merkelové stále mírně převažuje: 45 procent dotázaných nevidí k jejímu odchodu důvod. Možná i proto, že si podle jiného průzkumu 62 procent Němců myslí, že problém s běženci nedokáže vyřešit nikdo,“ napsala sobotní MF Dnes s odkazem na německý magazín.

K poklesu obliby kancléřky dochází v době, kdy se naši západní sousedé ještě stále vyrovnávají se silvestrovskou zkušeností a přibývá útoků na zařízení pro azylanty. Předseda bavorské CSU Horst Seehofer navíc hrozí, že podá na kancléřku ústavní žalobu, pokud jasně neřekne, kdy musí příval uprchlíků skončit.

Další test pro kancléřku přijde v březnu, kdy proběhne další kolo regionálních voleb. V tuto chvíli by nejmocnější ženu Německa volilo podle průzkumů asi 43 procent lidí, vládní CDU/CSU by volilo 36 procent Němců. Naproti tomu, Alternativa pro Německo, která vystupuje tvrdě proti uprchlíkům, se těší podpoře asi 10 procent občanů. Německou sociální demokracii by volilo asi 24 procent lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš

22:15 Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se v dnešním rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz vyjádřil, že …