Merkelová a spol. by si měli uvědomit, že tu jsou pro lidi, radí Petr Robejšek

19. 3. 2016 7:45

Analytik Petr Robejšek se ještě jednou vrátil k výsledkům voleb ve třech německých spolkových zemích. Voliči dali jasně najevo, že stojí o skutečnou alternativu. Proto hlasovali pro Alternativu pro Německo, která jasně říká, že je třeba uzavřít hranice. Ostatní zavedené strany tvrdí v podstatě dokola totéž. Měly by si raději uvědomit, že tu jsou pro voliče.

Merkelová a spol. by si měli uvědomit, že tu jsou pro lidi, radí Petr Robejšek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

Německé zavedené politické strany tvrdí, že nelze uzavřít hranice státu. A to je podle Robejška chyba. „Stačí se však podívat po Evropě a zjistíme, že uzavření hranic možné je a k úbytku migrantů vede. To, že návrh AfD není proveditelný, je tvrzení politických vůdců etablovaných stran, kteří taková opatření učinit nechtějí. Maďarsko a balkánské země však ukázaly, že je zavření hranic proveditelné a účelné řešení,“ napsal analytik v komentáři pro sobotní MF Dnes.

To je také důvod, proč v posledních volbách tak výrazně uspěla Alternativa pro Německo. Ostatní strany se totiž začaly tolik podobat jedna druhé, že  se od nich voliči začali odklánět. Pravicová CDU/CSU se začala posouvat doleva a Němcům to chvíli nevadilo. Vedlo to však k tomu, že německá sociální demokracie slábne, protože nemá voličům co nabídnout. A Němci, kteří opravdu stojí o pravici, pokukují po Alternativě pro Německo.  

„Rapidně se měnící německá a evropská společnost přestávají být spokojeny s tradičním rozdělením moci, se svým politickým personálem a s tím, že pro měnící se mezinárodní scenérii není současný styl vládnutí přiměřený. Občané požadují, aby jejich političtí reprezentanti nevládli pouze za ně, nýbrž pro ně. A když etablované strany nebudou na tuto potřebu reagovat, poškodí nejenom sebe,“ uzavřel Robejšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…