Merkelová a spol. by si měli uvědomit, že tu jsou pro lidi, radí Petr Robejšek

19. 3. 2016 7:45

Analytik Petr Robejšek se ještě jednou vrátil k výsledkům voleb ve třech německých spolkových zemích. Voliči dali jasně najevo, že stojí o skutečnou alternativu. Proto hlasovali pro Alternativu pro Německo, která jasně říká, že je třeba uzavřít hranice. Ostatní zavedené strany tvrdí v podstatě dokola totéž. Měly by si raději uvědomit, že tu jsou pro voliče.

Merkelová a spol. by si měli uvědomit, že tu jsou pro lidi, radí Petr Robejšek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

Německé zavedené politické strany tvrdí, že nelze uzavřít hranice státu. A to je podle Robejška chyba. „Stačí se však podívat po Evropě a zjistíme, že uzavření hranic možné je a k úbytku migrantů vede. To, že návrh AfD není proveditelný, je tvrzení politických vůdců etablovaných stran, kteří taková opatření učinit nechtějí. Maďarsko a balkánské země však ukázaly, že je zavření hranic proveditelné a účelné řešení,“ napsal analytik v komentáři pro sobotní MF Dnes.

To je také důvod, proč v posledních volbách tak výrazně uspěla Alternativa pro Německo. Ostatní strany se totiž začaly tolik podobat jedna druhé, že  se od nich voliči začali odklánět. Pravicová CDU/CSU se začala posouvat doleva a Němcům to chvíli nevadilo. Vedlo to však k tomu, že německá sociální demokracie slábne, protože nemá voličům co nabídnout. A Němci, kteří opravdu stojí o pravici, pokukují po Alternativě pro Německo.  

„Rapidně se měnící německá a evropská společnost přestávají být spokojeny s tradičním rozdělením moci, se svým politickým personálem a s tím, že pro měnící se mezinárodní scenérii není současný styl vládnutí přiměřený. Občané požadují, aby jejich političtí reprezentanti nevládli pouze za ně, nýbrž pro ně. A když etablované strany nebudou na tuto potřebu reagovat, poškodí nejenom sebe,“ uzavřel Robejšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…