Merkelová dostala výprask kvůli uprchlíkům. Ozval se její nejsilnější rival

16. 7. 2017 16:20

Kandidát na německého kancléře za SPD Martin Schulz se domnívá, že nesolidární státy Evropské unie by měly platit. Řekl to při prezentaci svého desetibodového politického programu.

Merkelová dostala výprask kvůli uprchlíkům. Ozval se její nejsilnější rival
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Martin Schulz

Schulz mimo jiné také uvedl, že Německo by mohlo zvýšit příspěvek do unijního rozpočtu. Informace z prezentace programu přinesla mimo jiné zahraniční agentura Reuters. Co se týče uprchlické politiky, měly by státy, které uprchlíky odmítají přijmout, počítat s menšími finančními prostředky z fondů EU. Ty státy, které naopak přijaly velké množství osob hledajících ochranu, by měly dostat bonus. 

  • Původní text ZDE

Schulz zároveň uvedl, že kancléřka Angela Merkelová i ministr financí Wolfgang Schäuble svou vstřícností při migrační krizi oslabili Evropu poté, co otevřeli hranice. Vztah Merkelové vůči Evropě pak podle Schulze vůbec není čestný. Domnívá se, že až začne realizovat volební program své CSU, dojde k rozdělení Unie a k ukončení spojenectví s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Schulz závěrem své prezentace uvedl, že doufá, že v zářijových volbách křesťanské demokraty své soupeřky Merkelové porazí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 79 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Konkrétní česká média obětí propagandy a šiřiteli dezinformací? Další souvislosti k ohromující zprávě o Zemanovi a podpoře teroristů

18:53 Konkrétní česká média obětí propagandy a šiřiteli dezinformací? Další souvislosti k ohromující zprávě o Zemanovi a podpoře teroristů

ANALÝZA Českou mediální scénu nedávno rozvířila zpráva, podle které neochota amerického prezidenta D…