Merkelová prý dohodou s Tureckem všem vytře zrak. A Sobotka se chová chytře, píše server

9. 3. 2016 20:00

Ivo Železný v textu pro Reflex.cz konstatuje, že německá kancléřka Angela Merkelová udělala všechno pro to, aby z uprchlické krize vytěžila maximum. A povedlo se jí to. Ostatní evropští lídři to prý brzy pochopí, ale už možná bude pozdě, aby ji mohli napodobit. Určité tušení měl podle všeho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a nechtěl zůstat pozadu.

Merkelová prý dohodou s Tureckem všem vytře zrak. A Sobotka se chová chytře, píše server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

„Time ji dal na obálku jako osobnost roku plným právem. Vypálit všem rybník jedinou dohodou s Tureckem, tedy pokud bude naplněna, ale nejspíš bude, protože na ní mají zájem všichni, teď zbývá, než usmlouvat cenu? Neskutečně elegantní řešení. Vyřešit svůj, německý i evropský problém, navíc tak, že na tom Německo nejenže neprodělá, spíš dost vydělá,“ píše Železný.

Německá kancléřka podle autora přišla na to, jak mezi uprchlíky najít ty nejlepší – vzdělané Syřany, kteří pomohou německé ekonomice. Spolková republika by tak jako tak vydala na řešení uprchlické krize dost peněz a takhle na to aspoň nebude sama. „Německo touto dohodou nesmírně získá, protože všechny ostatní země EU se složí na to, aby Německo ušetřilo přes osmdesát procent nákladů na svůj azylový provoz,“ doplnil autor.

Celý komentář najdete zde.

Plán Merkelové zřejmě odhadli i v Kanadě a Velké Británii. Tamní vlády oznámily, že přijmou tisíce Syřanů. Z českých politiků se podobně zachoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který oznámil, že můžeme přijmout Syřany. Ještě před ním se ale o možném plánu Merkelové rozepsal Martin Komárek (ANO). Právě on psal, že si Němci mezi uprchlíky vyberou ty nejkvalifikovanější občany a na ostatní státy zůstanou ti ostatní. A to by nám rozhodně nesvědčilo.

Pokud se bude o tom, kdo zamíří do Německa, rozhodovat už v Turecku, jak naznačuje projednávaný princip jeden na jednoho, Němci ušetří spoustu peněz, které by jinak museli vydat na návratovou politiku lidem, kteří azyl nezískají. Ti, kteří ho získají, navíc německou populaci, která se reprodukuje velmi pomalu. Pokud by s tím němečtí politici něco nedělali, mohlo by se stát, že ve druhé polovině 21. století už Německo nebude nejlidnatější zemí EU. Merkelová ale ukázala, že s tím hodlá něco dělat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktorka Českého rozhlasu vytočila Okamuru: Nevím, co tady říkáte? Koho vy jste měla za partnera před deseti lety?!

18:01 Redaktorka Českého rozhlasu vytočila Okamuru: Nevím, co tady říkáte? Koho vy jste měla za partnera před deseti lety?!

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda SPD Tomio Okamura. A v závěru …