Merkelová se propadá. Ve volbách ji možná rozdrtí i někdo, od koho se to nečekalo

23. 2. 2016 12:42

Křesťanští demokraté kancléřky Angely Merkelové (CDU) v Německu ztrácejí. Oslabují je především vnitřní rozkoly kvůli migrační krizi. Situace před nadcházejícími regionálními volbami v Německu tak využívají Zelení. Píší to Lidové noviny.

Merkelová se propadá. Ve volbách ji možná rozdrtí i někdo, od koho se to nečekalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Volby v Německu se konají již za dvacet dní, a to například v Bádensku-Württembersku. Tato spolková země je tradičně považována za baštu CDU, jak ale vyplývá z posledního průzkumu, poprvé by zde mohla vyhrát strana Zelených. Což v zemi, která je spojována s automobilovým průmyslem, je značný paradox. V současné době je sice CDU v zemi v opozici, a to díky koalici Zelených a sociálních demokratů. Osoba premiéra Winfrieda Kretschmanna je zde navíc velmi populární. 

Zelení mají údajně podporu 30,5 procenta voličů, křesťanské demokraty by volilo o půl procenta méně občanů. Viníkem odlivu přízně křesťanských demokratů je bezesporu uprchlická krize. Kancléřka Merkelová je kritizována ze všech stran, a to kvůli tomu, že je vůči migrantům příliš benevolentní a nestanovila číslo, kolik běženců může země přijmout. 

Vzhledem k tomu, že kancléřka kritiku odmítá, část voličů se přelévá i k euroskeptické Alternativě pro Německo (AfD), která by ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko získala deset procent voličů. 

CDU ve spolkové zemi se nyní navíc od osoby kancléřky distancovala. Volebního lídra Guido Wolfa podpořila i lídryně v Porýní-Falci Julia Klöcknerová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…