Merkelová to dojednala: Uprchlíky si dobrovolně přivezeme sami

25. 1. 2016 7:41

Přímo z Turecka poputují do Německa syrští azylanti. Německá kancléřka Angela Merkelová a turecký premiér Ahmet Davutoglu totiž potvrdili nepsanou dohodu. Ankara uzavře hranici s EU, ale Unie převezme část běženců z táborů. Informuje o tom dnešní MF Dnes.

Merkelová to dojednala: Uprchlíky si dobrovolně přivezeme sami
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Původní dohoda přitom zněla, že Turecku budou stačit tři miliardy eur a země ukončí masovou migraci z tureckého pobřeží na řecké ostrovy. To však země nepřijala jen tak. Nepsaná dohoda byla rozšířena ještě o přijetí uprchlíků. 

„Budeme se muset podílet na zátěži, kterou to přinese, a to finančními prostředky, ale také legálními kontingenty. Ty dají lidem šanci přijít do Evropy, aniž by ohrozili svůj život,“ uvedla Merkelová.

Merkelová zároveň na jednání pochválila Turky, že dávají uprchlíkům možnost pracovat. Situace na hranicích s Řeckem se však mění pomalu. Denně proudí tisíce lidí. „Pokud Turecko splní své závazky, budou do Řecka proudit denně ne tisíce, ale desítky migrantů,“ slibuje však český tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chcete premiéry po celý rok, musíte si připlatit!“ Brutální roztržka mezi programovým šéfem ČT a publicistou. A do toho silně vstoupil i exředitel veřejnoprávní televize

18:08 „Chcete premiéry po celý rok, musíte si připlatit!“ Brutální roztržka mezi programovým šéfem ČT a publicistou. A do toho silně vstoupil i exředitel veřejnoprávní televize

Drsnou polemiku o letním programovém schématu České televize odstartoval na sociálních sítích public…