Merkelová v Bavorsku pronesla projev, který mnohé překvapí

26. 8. 2017 22:05

Třiašedesátiletá německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) dlouho prosazovala svobodu pohybu. V projevu v Bad Kissingenu v Bavorsku ale nejmocnější německá politička oznámila, že je třeba dál střežit německé hranice. Ty jdou hlídány už od roku 2015 a režim kontrol má i nadále pokračovat. Informoval o tom server německého deníku Bild.

Merkelová v Bavorsku pronesla projev, který mnohé překvapí
Foto: bundeskanzlerin.de
Popisek: Angela Merkelová, německá kancléřka

Německá kancléřka Angela Merkelová oznámila, že úřady neustanou v provádění hraničních kontrol. Evropská unie sice ctí volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu, ale v praxi je pohyb osob omezen. Německo od září 2015 obnovilo hraniční kontroly, především na rakouské hranici, odkud do Německa přicházelo největší množství uprchlíků.

„Problémy stále ještě přetrvávají, ... takže kontroly vnitřních hranic musíme ponechat v platnosti, V kontrolách budeme pokračovat, dokud naše bezpečnostní úřady neřeknou, že už nejsou nutné,“ oznámila kancléřka. „Přesně tohle teď budeme v Evropě dělat,“ dodala.

Celý článek v němčině naleznete zde

Merkelová je přitom řazena spíš do tábora zastánců volného pohybu osob a dalších evropských svobod, takže její slova mohou mnohé lidi překvapit. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann vyjádřil podobný názor jako kancléřka. Také podle něj zatím nejsou vnější hranice EU dostatečně zabezpečeny.

I Evropská komise ale už kývla na to, že hraniční kontroly mají pokračovat. Do listopadu. Sluší se připomenout, že volby do Bundestagu, dolní komory německého parlamentu, proběhnou v září.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je vymalováno: Za skandální článek o roce 68 se omluvila TV, která ho spískala. Smazala ho a autora poslala do háje

14:55 A je vymalováno: Za skandální článek o roce 68 se omluvila TV, která ho spískala. Smazala ho a autora poslala do háje

Poté, co se premiér Ruské federace Dmitrij Medveděv distancoval od skandálního článku, který vybízel…