Michal Horáček vyprávěl, jak v roce 1989 zachránil národ před krveprolitím. Jako prezident prý bude dělat to samé

31.05.2017 16:18 | Zprávy

REPORTÁŽ Kandidát na prezidenta Michal Horáček navštívil Jindřichův Hradec. Prošel si některá místa a firmy a poté debatoval i s místními lidmi. Mluvilo se nejen o jeho kandidatuře, ale například i o dálnici, která stále chybí ve směru z Českých Budějovic na Prahu. Vyjádřil se i k protikuřáckému zákonu, který už dnes v České republice platí. „Naše svoboda by nikdy neměla jít přes hranice svobody jiných lidí. Proto já s tím souhlasím, že se v restauracích nemá kouřit,“ řekl Horáček, který přiznal, že sám mezi kuřáky patří. Prozradil také, jaký byl jeden z hlavních podnětů k tomu, že se rozhodl kandidovat. Byl to Zemanův proslov v Číně.

Michal Horáček vyprávěl, jak v roce 1989 zachránil národ před krveprolitím. Jako prezident prý bude dělat to samé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na funkci prezidenta Michal Horáček zahájil sběr podpisů pod petiční archy na prezidentské volby

Na úvod besedy se Michal Horáček krátce představil a hlavně promluvil o své kandidatuře na prezidenta České republiky.

„Ta moje kandidatura trvá už třicet let, kdy jsem ve veřejném prostoru. Je to přinejmenším od chvíle, kdy jsem začal pracovat s Petrem Hapkou a Hanou Hegerovou a dalšími kolegy. Možná je to od chvíle, kdy jsem se stal na sklonku 80. let redaktorem Mladého světa,“ řekl Horáček a zavzpomínal i na sametovou revoluci, které se, jak říká, intenzivně zúčastnil.

„S Michaelem Kocábem jsme si vytkli za cíl, abychom přivedli k jednomu jednacímu stolu zástupce komunistické vlády a těch nezávislých občanských iniciativ,“ říká Horáček s tím, že je na to hrdý. „Domnívám se, že jsme přispěli k tomu, že ta revoluce potom byla sametová. Že nedošlo k tomu, aby buď jedna strana posílala lidové milice či obrněné transportéry na náměstí našich měst, nebo aby zase občané brali takzvaně spravedlnost do svých rukou a po těch letech totalitního panství aby se na někom mstili bez soudu a podobně, jak se později stalo třeba v Rumunsku,“ říká Horáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Proč by se Ukrajina měla vzdát svého území?

Jde přeci o princip, proč ustupovat agresorovi? A proč vám taky píšu je, že nechápu, jak jste to myslel, že bude Ukrajina válčit o své zájmy do posledního Čecha či Slováka. Vždyť přeci ČR žádné vojáky do boje na Ukrajinu nevysílá, co vím, tak tam šlo válčit jen pár lidí dobrovolně a vláda ani vojáky...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Binec místo ordnungu. Čeští pracovníci o Německu, kam projedou přes kontroly

4:46 Binec místo ordnungu. Čeští pracovníci o Německu, kam projedou přes kontroly

Důslednější kontrola na německo-českých hranicích je pravděpodobně jen začátek. Čeká nás horké léto,…