„Neřízená migrace je velký problém pro Evropu, ale ne pouze pro ni, ale pro celý svět. Obavy z ní musí mít Kanada, Spojené státy, všichni,“ řekl Jelinek. Zastává názor, že každá země by se měla rozhodnout sama, jakým způsobem přispěje k tomu, aby na hranicích Evropské unie nezůstávaly v táborech a detenčních centrech tisíce lidí.
Podle statistik OSN přišlo do Evropy za loňský rok nelegální cestou přes moře více než milion lidí. Evropské státy na vysoké počty běženců nebyly připravené a jejich přesun provázela řada problémů. Proti přijímání migrantů se pak začali stavět někteří politici a část veřejnosti.
Odmítavý postoj části evropské společnosti vůči uprchlíkům považuje Jelinek za přehnaný, lidé podle něj mají zbytečné obavy. Neschvaluje však úplně návrh Evropské komise, aby si členské země EU dělily uprchlíky podle kvót.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk