Milé děti, mějte soucit s uprchlíky, budou prý sdělovat učitelé ve školách. A strhla se mela

21. 1. 2016 9:22

Kampaň, která má prostřednictvím komiksu či filmu naučit české děti soucitu s uprchlíky, zvedla vlnu ohlasů. Mimo jiné se k ní vyjádřili poslankyně Jana Černochová (ODS) a krajský předseda Úsvitu Petr Sedláček z Moravskoslezského kraje. Nechybí ani názor mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka.

Milé děti, mějte soucit s uprchlíky, budou prý sdělovat učitelé ve školách. A strhla se mela
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová

Komiks popisuje příběh malého Afghánce, kterému zavraždili otce. Za peníze, které pak jeho matka dostala, se hoch vydává do Evropy. Příručka, která má v otázkách uprchlíků učitelům pomoci ve výuce, je rozdělena do třinácti kapitol. Mimo jiné se věnuje také projevům rasismu a nesnášenlivosti.

„Jestli má po dnešním nálezu Ústavního soudu rodič právo ‚odmítnout‘ s výhradou svědomí očkování svého dítěte, měl by mít stejné právo odmítnout tento literární škvár,“ komentovala kampaň ministerstva školství, která má prostřednictvím komiksu či filmu naučit děti soucitu, poslankyně Jana Černochová (ODS). I přestože knížku zatím neviděla, to, co se o kampani dočetla, považuje za „sílu“. „Já nebo někdo z mých kolegů, na koho padne šťastnější los při pořadí interpelací, budeme interpelovat v této věci ministryni školství,“ slíbila. 

„Je srandovní, jak jsou pančelky (školství je hlavně o pančelkách) názorově gumové a s jakou vervou a radostí slouží jakémukoliv režimu. Pokaždé s jiskrou v oku, budovatelským nadšením a neochvějným přesvědčením,“ uvedl k tématu Sedláček.

A servítky si nebral ani mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. „Propagační brožurky pro dítky školou povinné, to je málo. Obrat ve veřejném mínění si žádá více. Co takhle obnovit Festival politické písně v Sokolově s novým obsahem?“ otázal se na svém facebookovém profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zmlátil ženu, až měla modřiny, píše časopis o novém velvyslanci USA v Česku, který již stihl vyznamenat romského aktivistu

11:51 Zmlátil ženu, až měla modřiny, píše časopis o novém velvyslanci USA v Česku, který již stihl vyznamenat romského aktivistu

Liberální americký magazín Newsweek se podíval blíž na minulost nového amerického velvyslance Stephe…