Miloš Zeman je kunda. Podepsán Peroutka. Kauza brněnského transparentu měla odpoledne pokračování

6. 3. 2016 13:16

Na hrubý pytel hrubá záplata. Zřejmě tímto úslovím se řídil neznámý vtipálek, který o tomto víkendu na jednom z brněnských mostů umístil nápis „Miloš Zeman je kunda. F. Peroutka“. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Miloš Zeman je kunda. Podepsán Peroutka. Kauza brněnského transparentu měla odpoledne pokračování
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman ve firmě Devro v Jilemnici

Neznámý autor tak zřejmě poněkud nevšedním způsobem zareagoval na kauzu Peroutka, kterou před více než rokem vyvolal prezident Miloš Zeman.

Celý text je ZDE

Zmíněný nápis se měl objevit na plachtě pověšené na jednom z brněnských mostů. Autorem citátu je podle neznámého recesisty známý novinář Ferdinand Peroutka, kvůli němuž se kauza stále hledaného článku s titulkem „Hitler je gentleman“ dostala až před soud.

Peroutkově vnučce totiž vadí Zemanův výrok z loňského roku. Ten na konferenci o holocaustu prohlásil, že někteří intelektuálové byli fascinováni nacismem, což dokládal tvrzením, že Ferdinand Peroutka napsal článek „Hitler je gentleman“.

Rozsudek zatím není pravomocný

Podle odborníků ale Peroutka žádný takový text nenapsal. Prezident Zeman přesto trvá na svém, tvrdí, že text četl. Obvodní soud pro Prahu 1 však v minulém týdnu rozhodl, že se prezidentská kancelář musí vnučce Ferdinanda Peroutky Terezii Kaslové omluvit. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Nápis na mostě také naráží na hojně kritizovaný Zemanův výrok v rozhlasovém rozhovoru, kde na adresu ruské punkové skupiny Pussy Riot prohlásil: „V textech této skupiny je to k**da sem, k**da tam, opravdu dokonalý případ politického vězně.“ Za narážku, kterou prý reagoval na překlad anglického výrazu „pussy“, tehdy sklidil velkou kritiku.

V odpoledních hodinách úklidová četa nápis zlikvidovala. Přitom jí kdosi vyfotografoval a obrázek začal okamžitě kolovat po sociálních sítích. Dokoloval až k náměstkovi brněnského primátora Matěji Hollanovi z „Žít Brno“. Ten jej pověsil na svůj Facebook, když k němu dopsal popisek: „Peroutka bere svůj výrok, že je Miloš Zeman kunda, zpět“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kvůli ministru Hermanovi přišla ČR za zvláštních okolností o unikátní obraz světoznámého malíře v hodnotě stovek milionů až miliardy. Jde o toto. Názor si udělejte sami…

18:03 Kvůli ministru Hermanovi přišla ČR za zvláštních okolností o unikátní obraz světoznámého malíře v hodnotě stovek milionů až miliardy. Jde o toto. Názor si udělejte sami…

EXKLUZIVNĚ Česká republika přišla za velmi zvláštních okolností o unikátní dílo světoznámého špičkov…