Ministr Heger uvažuje o zmírnění prohibice. Její zrušení je však v nedohlednu

15. 9. 2012 21:15

Obchodníci a restauratéři si možná brzy alespoň trochu oddechnou. Vláda zvažuje zmírnění prohibice na české značky alkoholu. Ministr Heger se za vyhlášení prohibice obchodníkům omluvil, ale naznačil, že na její úplné zrušení si ještě nějaký čas počkáme.

Ministr Heger uvažuje o zmírnění prohibice. Její zrušení je však v nedohlednu
Foto: hns
Popisek: Metylalkohol, ilustrační koláž

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) sice neuvažuje o tom, že by prohibice v dohledné době zrušil, server tn.cz však informuje o tom,, že jako šéf resortu alespoň uvažuje o jejím zmírnění. Ukazuje se totiž, že jsou pančovány především české značky alkoholických nápojů. Nabízí se tak možnost, že by restauratéři a obchodníci mohli časem prodávat kvalitní alkohol ze zahraničí.

"Omlouvám se všem výrobcům a distributorům alkoholu a uvědomuji si, jaké jim současný stav přináší potíže. Nicméně od včerejšího odpoledne do současné doby nám přibylo dalších osm pacientů, a proto je zřejmé, že mimořádné opatření prozatím zůstane v platnosti," uvedl ministr zdravotnictví s dovětkem, že pančovaný a škodlivý alkohol jsou především padělky z řad českých značek. "Proto se pokusíme najít způsob, jak stávající omezení zmírnit," doplnil Heger s tím, že situace je nadále vážná.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…