Ministr Ťok se sejde s rakouským ministrem Leichtfriedem

17. 1. 2017 9:07

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se dnes sejde s rakouským ministrem dopravy, inovací a technologií Jörgem Leichtfriedem. Jednat budou mimo jiné o rozpracovaných spojeních obou zemí prostřednictvím jihočeské dálnice D3 do Horních Rakous a jihomoravské D52. Má propojit Brno přes Mikulov a rakouskou dálnici A5 na Vídeň. V železniční dopravě pak půjde především o spojení přes České Budějovice do Lince, kam od loňského prosince jezdí z Prahy přímé expresní vlaky.

Ministr Ťok se sejde s rakouským ministrem Leichtfriedem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Ty zkrátily cestování mezi Prahou a Lincem po železnici o zhruba 50 minut na přibližně čtyři hodiny a cestovní rychlostí se tak vyrovnaly autobusům jezdícím na stejné trase. Pokrok v modernizaci železničního spojení mezi Prahou a Českými Budějovicemi, který mimo jiné rychlejší spojení umožnil, tak otevřel debatu o možném opětovném zavedení spojení Prahy a Vídně přes České Budějovice.

Dalšími dopravními tématy dnešního setkání by pak podle českého ministerstva dopravy měla být i pozice obou zemí k uvažovanému vybudování kanálu Dunaj–Odra–Labe nebo k zvažovanému zavedení mýtného pro osobní automobily v Německu. V neposlední řadě pak budou oba zástupci resortů dopravy probírat aktuální projekty v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byli jsme v zákulisí setkání Okamury s Le Penovou, Wildersem a spol. Bylo to docela husté. Došlo i na fyzický útok. Tyto věci se jinde nedočtete

12:28 Byli jsme v zákulisí setkání Okamury s Le Penovou, Wildersem a spol. Bylo to docela husté. Došlo i na fyzický útok. Tyto věci se jinde nedočtete

REPORTÁŽ V sobotu se uskutečnila konference aliance euroskeptických protiislamizačních stran Evropa …