Ministři financí a vnitra se dohodli: Chovanec dostane navíc 420 milionů korun

21.09.2016 8:24 | Zprávy

Ministerstvo vnitra dostane příští rok navíc dalších 420 milionů korun. Dohodli se na tom dnes ráno před zasedáním kabinetu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), uvedla Česká televize. Původně chtěl ministr vnitra pro svůj resort 1,1 miliardy korun, což Babiš označil za nereálné. Celkově má být rozpočet vnitra podle ČT navýšen oproti letošku o 3,8 miliardy korun. Vláda by dnes měla hlasovat o konečné podobě rozpočtu na rok 2017.

Ministři financí a vnitra se dohodli: Chovanec dostane navíc 420 milionů korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Chovanec už dříve řekl, že z miliardy navíc potřebuje policie 600 milionů korun na boj proti terorismu. Peníze chce na nákup výzbroje, ochranných prostředků, speciální techniky či automobilů. Babiš prohlásil, že po letních schůzkách se zástupci jednotlivých ministerstev se domníval, že všechny jejich požadavky jsou vypořádány.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Naše členství v EU

Jak se to, že chcete zůstat v EU slučuje s tím, že chcete kandidovat s komunisty, kteří jsou proti? A jak se stavíte k přijetí Eura?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zničení všech důkazů. Armádní zákrok proti opozici vrcholí?

12:00 Zničení všech důkazů. Armádní zákrok proti opozici vrcholí?

„Jsou připraveni zničit všechny důkazy, pokud by se situace nevyvíjela dobře.“ Takovou zprávu dostal…