Jaké výstavy byly dle vás v poslední době v Galerii Prádelna nejzajímavější?
Předně bych rád zdůraznil, že galerie je hlavně součástí komunitního centra, tudíž její činnost je s ním úzce provázána a představuje další dílek celistvé mozaiky unikátního komunitně kulturního prostoru Prahy 5.
Loňský rok jsme zakončovali úspěšnou výstavou Miroslava Pangráce ml., v letošním roce se již představilo několik velmi zajímavých autorů, namátkou vzpomínám např. na fotografické výstavy Dalibora Palečka, Alexandra Ivanova nebo expozici velkoformátových fotografií z olympijských her v Soči. Velmi zajímavé a přínosné byly i dva tematické výstavní projekty spojené s doprovodným programem – „Chci vzbudit mrtvou“ o životě pěvkyně Josefíny Duškové a „Příběhy našich sousedů“ zaměřené na Prahu 5. Ještě do prázdnin měli návštěvníci možnost zhlédnout malý průřez z bohaté tvorby známého výtvarníka Vladimíra Hájka, výstava se konala k 20. výročí jeho úmrtí, a v červnu ozdobily prostory Komunitního centra Prádelna fotografie německého dokumentaristy Björna Steinze společně s díly známého hudebníka Mária Biháriho. V tomto případě se navíc jednalo o další výstup spolupráce s Anglo-americkou univerzitou v Praze, jejíž student coby dobrovolník během letního semestru vyučoval seniory z Komunitního centra Prádelna základy anglického jazyka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ava