Mládek je dobrý ministr, říká Hanák. Jiní nedělají nic, ale dokážou to prodat novinám

3. 7. 2015 22:55

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk v pátečních Událostech, komentářích České televize rozebírali, jaké šance na setrvání ve vládě má ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Ten dnes dostal poslední varování od premiéra a šéfa nejsilnější vládní strany Bohuslava Sobotky. Hosté se neshodli na tom, jak dobrým ministrem Mládek je.

Mládek je dobrý ministr, říká Hanák. Jiní nedělají nic, ale dokážou to prodat novinám
Foto: Hans Štembera
Popisek: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

„Jan Mládek o sobě rád říká, že politiku považuje za jízdu na tygrovi a rád přichází s některými návrhy, které s nikým neprojednal, což následně stěžuje pozici premiéru Sobotkovi... Možná proto premiér říká, že by měl Mládek zlepšit komunikaci,“ uvedl Honzejk. Hanák to ale viděl jinak. Mládka považuje za klíčového ministra, se kterým komunikuje, ale vyčítá mu, že je málo viditelný na veřejnosti. „Přitom průmysl živí tuto zemi,“ zdůrazňoval prezident Hanák. Jiní ministři nedělají podle Hanáka skoro nic, ale dokážou to prodat veřejnosti.

Komentátor HN si však trval na svém a ukázal to na příkladu debaty o prolamování uhelných limitů. Ministr prý často měnil názory, vystrašil mimo jiné obyvatele Horního Jiřetína. Hanák oponoval, že se Mládek snaží podporovat export, což se velmi líbí i prezidentu Miloši Zemanovi. A podle Honzejka v této věci může hrát Miloš Zeman velkou roli. Mohl by totiž Sobotkovi velmi komplikovat Mládkovo odvolání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…