Mladý Stropnický dnes informoval, že umyl vanu a při tom dostal nápad

21. 2. 2016 16:44

Server Echo24.cz si povšiml nejnovějšího statusu předsedy Strany zelených Martina Stropnického.

Mladý Stropnický dnes informoval, že umyl vanu a při tom dostal nápad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

„Odhodlal jsem se dnes konečně k umytí umyvadla a vany. Mám už asi tři měsíce poslední houbičku pro tyto účely z původního balíku pět za cenu čtyř,“ uvedl Stropnický. „Ty předchozí ‚nevydržely‘ ani zdaleka tak dlouho, přitom ta současná umyla vše dost k světu. Tu poslední mám tak dlouho ne snad proto, že by ta jedna tzv. zdarma byla trvanlivější, ale zkrátka proto, že vždycky zapomenu koupit novou,“ píše Stropnický. 

  • Původní text ZDE

A ve své úvaze pokračuje následně.

„A na to právě prodejci sází, proto se jim vyplatí dát nám jednu navíc: Když si koupíme ne jednu, která by vydržela dlouho, ale víc, je dostatečně pohodlné předchozí čtyři vyhodit ne zcela opotřebované, neboť v balíčku je další na dosah. ‚Efekt poslední houbičky‘ se tak v balíku pěti kusů čtyřikrát snižuje – oddálím její vyhození jen u té poslední, nikoli u každé,“ sdělil. Podle něj tak z tohoto plyne následující poučení: „Kupuj houbičky po jedné, ušetříš.“ Jak uzavřel, celou svoji úvahu psal bez použití lysohlávky.

Server Echo24.cz následně uvádí, že nejde o první takto zvláštní výrok ze strany Matěje Stropnického, který by vzbudil ohlas. Před nedávnem totiž v jednom z rozhovorů uvedl, že není normální, aby 80 procent českých občanů mohlo každý rok dosáhnout na leteckou dovolenou.

Celý příspěvek Matěje Stropnického:

pranepatrná sobotní úvaha o houbičkách na mytí koupelen, nádobí a tak, která záhy přejde v zobecnění. Odhodlal jsem se dnes konečně k umytí umyvadla a vany. Mám už asi tři měsíce poslední houbičku pro tyto účely z původního balíku pět za cenu čtyř. Ty předchozí "nevydržely" ani zdaleka tak dlouho, přitom ta současná umyla vše dost k světu. Tu poslední mám tak dlouho ne snad proto, že by ta jedna tzv. zdarma byla trvanlivější, ale zkrátka proto, že vždycky zapomenu koupit novou. A na to právě prodejci sází, proto se jim vyplatí dát nám jednu navíc: když si koupíme ne jednu, která by vydržela dlouho, ale víc jich, je dostatečně pohodlné předchozí čtyři vyhodit ne zcela opotřebované, neboť v balíčku je další na dosah. "Efekt poslední houbičky", jak bych to nazval pro čtenáře z řad studentů VŠE, se tak v balíku pěti kusů čtyřikrát snižuje - oddálím její vyhození jen u té poslední, nikoli u každé. Poučení: kupuj houbičky po jedné, ušetříš. (Psáno bez požití Psilocybe čili Lysohlávky.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…