Mocní se bojí: Já jsem nikdy nezabil žádnýho slušnýho člověka, pravil prý člověk od Mrázka, který byl u mnohého. Policie ho drží v lochu

19.10.2016 7:30

Značná část českého podsvětí je prý v posledních měsících značně znejistělá. V březnu byl totiž zatčen Pavel Šrytr, někdejší policista, který poté pracoval jako bodyguard pro hned několik českých podnikatelů z této sféry. Za vraždu jednoho z nich je již několik měsíců ve vazbě. Strach „v oboru“ vládne proto, že Šrytr pracoval pro opravdové špičky českého podsvětí, včetně Františka Mrázka, zavražděného v roce 2006.

Mocní se bojí: Já jsem nikdy nezabil žádnýho slušnýho člověka, pravil prý člověk od Mrázka, který byl u mnohého. Policie ho drží v lochu
Foto: kriminalistický technik
Popisek: Autentické foto z místa činu, digitálně obarveno

Šrytr působil v elitním policejním komandu URNA, které ovšem po čase vyměnil za služby bohatých podnikatelů, kterým dělal bodyguarda. Deník MF Dnes jej představuje jako ostrého hocha, který nejde daleko k drsnému zúčtování, které obvykle avizuje slovy „Dneska je dneska a zejtra je zejtra“.

O jeho osobě prý v podsvětí i mezi policejními vyšetřovateli kolují legendy. Například jeho údajný výrok: „Já jsem nikdy nezabil žádnýho slušnýho člověka.“

Do vazby se osobní strážce dostal za vraždu podnikatele Antonína Běly v dubnu 1996. Ten byl zavražděn ve vlastním domě. Policie si pro Šrytra přišla v březnu letošního roku, pouhý měsíc před promlčením vraždy. Důvodem má podle MF Dnes být nové svědectví, které se v případu objevilo. Deník však připomíná, že o účasti bodyguarda se spekulovalo již v minulosti, psal o tom například i Jaroslav Kmenta v knižní sérii Kmotr Mrázek.

Není to jediný případ, kvůli kterému je Šrytr vyšetřován. Podle deníku jej policisté vyšetřovali již kvůli třinácti vraždám. Podezírali jej i z účasti na vraždě samotného Františka Mrázka v roce 2006. Před novináři letos v lednu při desátém výročí odmítl jakýkoliv komentář se slovy „Fandovi už to nepomůže“. Kromě toho pracoval pro podnikatele Tomáše Pitra, považovaného rovněž za součást českého podsvětí.

K němu přešel brzy po Mrázkově vraždě, již v červnu 2006 se o něm psalo v souvislosti s pokusem „přetáhnout“ k pravici poslance ČSSD Pavla Ploce a již v té době média zjistila, že pracuje pro Pitra. Pracoval pro něj ještě letos na jaře, když si pro něj přišla policie.

Policie si údajně je jeho rolí ve vraždě z roku 1996 celkem jista, opírá se prý zejména o několik svědeckých výpovědí, získaných v poslední době. Šrytrův advokát Miroslav Kříženecký však podle deníku hýří sebevědomím. „Já mám jen krátkou zkušenost s trestními věcmi – celých 47 let – ale myslím si, že na udržení obžaloby to není,“ uvedl s ironickou poznámkou, že policisté ale obžalobu nepochybně podat zkusí.

Sám Kříženecký má pocit, že samotná dvacet let stará vražda podnikatele Běly je pro policisty méně důležitá. Spíše prý věří, že se ve vazbě Šrytr „rozpovídá“ o vraždě Mrázka a dalších klíčových okamžicích českého podsvětí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Je mi z toho na zvracení. Politický analytik Baránek a jiní o fotce slovenského exministra obrany s českou „nánou“ Černochovou

4:46 Je mi z toho na zvracení. Politický analytik Baránek a jiní o fotce slovenského exministra obrany s českou „nánou“ Černochovou

„Přijde k většímu a staršímu bratrovi, protože tak se to tradovalo, a tak moc se mu chce dostat do a…