Může Putin začít slavit? Ze Západu přišla průlomová slova

25. 1. 2016 9:52

Rusko se pomalu může začít těšit na zrušení sankcí. Po americkém ministru zahraničí Johnu Kerrym se o jejich možném zrušení v příštích měsících vyjádřil pří své nedělní návštěvě Moskvy také francouzský ministr hospodářství Emmanuel Macron.

Může Putin začít slavit? Ze Západu přišla průlomová slova
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

„Cílem, který všichni společně sdílíme, je zrušit sankce letos v létě, pokud budou dodržovány dohody z Minsku,“ prohlásil včera v Moskvě Macron. Jak připomíná internetový server Presstv.ir, tak Minské dohody byly uzavřeny za účasti zástupců Ukrajiny, Ruska, Německa a Francie v hlavním městě Běloruska loni v únoru. Následná jednání přinesla znatelné snížení napětí v regionu, které od začátku konfliktu v dubnu 2014 stálo životy více než devíti tisíc obětí.

Celý text v angličtině je ZDE.

V podobném duchu hovořil na světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu také americký ministr zahraničí John Kerry. „Jestliže budou dodržovány dohody z Minsku, mohly by být v příštích měsících sankce odvolány,“ cituje Presstv.ir amerického diplomata a zmiňuje, že v rámci dohod z Minsku byly z bojišť na východní Ukrajině odvezeny těžké zbraně. Dohoda dále zavazuje ukrajinskou vládu k přijetí ústavních reforem, v rámci kterých získají východní regiony země větší autonomii.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…