Může Putin začít slavit? Ze Západu přišla průlomová slova

25. 1. 2016 9:52

Rusko se pomalu může začít těšit na zrušení sankcí. Po americkém ministru zahraničí Johnu Kerrym se o jejich možném zrušení v příštích měsících vyjádřil pří své nedělní návštěvě Moskvy také francouzský ministr hospodářství Emmanuel Macron.

Může Putin začít slavit? Ze Západu přišla průlomová slova
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

„Cílem, který všichni společně sdílíme, je zrušit sankce letos v létě, pokud budou dodržovány dohody z Minsku,“ prohlásil včera v Moskvě Macron. Jak připomíná internetový server Presstv.ir, tak Minské dohody byly uzavřeny za účasti zástupců Ukrajiny, Ruska, Německa a Francie v hlavním městě Běloruska loni v únoru. Následná jednání přinesla znatelné snížení napětí v regionu, které od začátku konfliktu v dubnu 2014 stálo životy více než devíti tisíc obětí.

Celý text v angličtině je ZDE.

V podobném duchu hovořil na světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu také americký ministr zahraničí John Kerry. „Jestliže budou dodržovány dohody z Minsku, mohly by být v příštích měsících sankce odvolány,“ cituje Presstv.ir amerického diplomata a zmiňuje, že v rámci dohod z Minsku byly z bojišť na východní Ukrajině odvezeny těžké zbraně. Dohoda dále zavazuje ukrajinskou vládu k přijetí ústavních reforem, v rámci kterých získají východní regiony země větší autonomii.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka je úplně na hovno, blbeček. Plno zmrdů. Juncker je alkoholik, řekl Andrej Babiš. Teď jede do Bruselu s nabídkou

9:05 Sobotka je úplně na hovno, blbeček. Plno zmrdů. Juncker je alkoholik, řekl Andrej Babiš. Teď jede do Bruselu s nabídkou

Rozhovor z dubna letošního roku odkryl server Finmag.penize.cz. Je s novopečeným českým premiérem An…