My je u nás nechceme! Deportované imigranty ani nenechali vystoupit z letadla

3. 12. 2015 10:21

Pákistán odmítl přijmout migranty, kteří byli do země deportováni z Řecka. Úřady dnes 30 běžencům nedovolily na letišti v Islámábádu vystoupit z letadla, informovala agentura Reuters.

My je u nás nechceme! Deportované imigranty ani nenechali vystoupit z letadla
Foto: wikipedia
Popisek: Pákistánská vlajka

Pákistán počátkem listopadu oznámil, že pozastavuje dohody, které uzavřel s členskými zeměmi Evropské unie mimo Británie ohledně přijímání vyhoštěných uprchlíků. Islámábád si tehdy stěžoval, že Pákistánci jsou často označováni za teroristy a bez dalšího zkoumání posíláni zpět do vlasti.

Před týdnem vysocí představitelé Pákistánu a Evropské unie vedli jednání s cílem urovnat spor ohledně nucených repatriací.

Prý jde o neprověřené vyhoštěnce

Dnes pákistánské ministerstvo sdělilo, že letadlem z Řecka do Islámábádu dorazilo 30 „neprověřených vyhoštěnců“. „Na rozkaz ministra vnitra úřady nedovolily těmto nelegálně vyhoštěným lidem a posádce opustit letadlo,“ konstatovalo ministerstvo ve svém prohlášení.

Podle evropského statistického úřadu Eurostat jsou v poslední době Pákistánci sedmou největší skupinou žadatelů o azyl v EU. Mezi druhým čtvrtletím loňského roku a druhým čtvrtletím letošního roku přijaly úřady členských zemí EU skoro 25 400 žádostí o azyl od pákistánských občanů, z toho více než čtvrtinu vyřídily kladně.

Pákistánský ministr vnitra Čaundrí Nisar Ali Chán si v listopadu stěžoval, že většina unijních zemí vyhošťuje předpokládané Pákistánce, aniž si u pákistánských úřadů ověří jejich národnost a další podrobnosti. Do Pákistánu bylo podle něj loni vypovězeno 90 000 lidí různých národností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

20:42 Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

ROZHOVOR Kandidát SPD na kancléře Martin Schulz těží ze své novoty na scéně, ale do voleb schází ješ…