„Kdy už konečně českým rádobypolitikům a rádobykomentátorům dojde, že o Ukrajině a Krymu už je velmocensky rozhodnuto?“ ptá se rezignovaně Miroslav Macek ve své krátké úvaze. Krym je opětovně součástí Ruska, které má s Německem společný zájem na politickém a sociálním smíru na Ukrajině, jež má být „typický cordon sanitaire mezi zájmovým prostorem Ruska a Evropy“, píše bedlivý pozorovatel nejen politického dění Macek.
K tomu je zapotřebí dvou prostředků: peněz k sanování ekonomicky rozvrácené Ukrajiny a vnucení federativního uspořádání státu se silnou ochranou menšin horkým kyjevským hlavám, což Miroslav Macek považuje za úkol sice drahý, ale postupně řešitelný. Možná i americkým „jestřábům“ přitom dojde, že toto uspořádání může vyhovovat i Spojeným státům, dodává.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jma