Na Praze 10 možná po Kleslové povládne zastupitelstvo. Novou koalici se zatím nepodařilo složit

3. 2. 2016 13:47

Podle desítkové TOP 09 spočívá v tuto chvíli jediné možné řešení po odchodu Radmily Kleslové z čela radnice v definitivním rozpadu rady a v převedení pravomocí na zastupitelstvo jako kolektivní orgán. Zákon o hlavním městě Praze takovou možnost skutečně připouští.

Na Praze 10 možná po Kleslové povládne zastupitelstvo. Novou koalici se zatím nepodařilo složit
Foto: praha10.cz
Popisek: Úřad Městské části Praha 10

Podle místní koalice VLASTA navíc neexistuje žádný spolehlivý a realistický časový plán. „Hlavně ale nemáme jistotu, že se tímto „revolučním“ řešením nedostane MČ Praha 10 do zmatků a vleklé krize. Model, kdy neexistuje Rada a o všem rozhoduje Zastupitelstvo, funguje v několika menších obcích, z měst pak jen v Žatci se zhruba 19 tisíci obyvateli. Řešení je to teoreticky možné, ale skrývá značná rizika," stojí v prohlášení, které obdržely ParlamentníListy.cz.

Jednou z variant, jak by nová koalice mohla vypadat, je spojení VLASTA, TOP 09, ČSSD i SZ. Při této konstelaci by se pak starostou desáté městské části s největší pravděpodobností stal zástupce koalice VLASTA. Prahu 10 prozatím řídí 1. místostarosta, sociální demokrat Vladimír Novák.

Zastupitelský klub hnutí ANO 2011 se na svém lednovém jednání jednohlasně usnesl odejít z vedení radnice. Důvodem je podle tvrzení jeho zastupitelů opakované porušování koaliční smlouvy zastupitelským klubem Strany zelených. Konkrétně byla jmenována radní a zároveň senátorka Ivana Cabrnochová, předseda výboru Zdeněk Vávra a členka zastupitelstva Jana Komrsková.

Prohlášení TOP 09 na Praze 10 po posledním zastupitelstvu: TOP 09 jako opoziční strana byla připravena odvolat torzo rady v situaci po odstoupení zastupitelů hnutí ANO. Bohužel chyběly hlasy dalšího opozičního subjektu koalice VLASTA, která se k tomuto kroku odmítla postavit konstruktivně a pokusit se konečně převzít odpovědnost v Praze 10. Paradoxně VLASTA rezignovala a udržela stávající téměř nefunkční radu při životě. Ptáme se logicky co za konformitu s radními tak kritizované koalice má toto uskupení stran a hnutí slíbeno? Vypadá to jako podvod na voličích VLASTY, nejprve rok tuhá kritika koalice a nyní obrat o 180 stupňů? Nebylo to tedy jen pouhé divadlo?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…