Na bavorském přechodu se sejdou odpůrci i příznivci imigrace. Od nás prý dorazí Marek Černoch

8. 11. 2015 7:31

Odpůrci imigrace budou dnes na německo-českém hraničním přechodu Schirnding-Pomezí požadovat obnovení hraničních kontrol. Demonstraci pořádají příznivci německého hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) a na akci by měl vystoupit i český poslanec Marek Černoch (Úsvit).

Na bavorském přechodu se sejdou odpůrci i příznivci imigrace. Od nás prý dorazí Marek Černoch
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Občané na náměstí v Lanškrouně

Shromáždění je ohlášeno na 15:00 SEČ. Hodinu předtím má na náměstí v Schirndingu začít protiakce nazvaná Für offene Grenzen - Pro otevřené hranice.

"Již 25 let se snažíme ve všech oblastech navázat na intenzivní česko-německou spolupráci. Nesmyslný požadavek znovuzavedení hraničních kontrol proto chápeme jako útok na dobré česko-německé vztahy v pohraničí," uvedl v tiskové zprávě organizátor akce Für offene Grenzen Jörg Nürnberger (SPD). Na tomto shromáždění by měl vystoupit předseda české TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Manifestace za uzavření česko-německé hranice se uskutečnila na počátku října v saském městečku Sebnitz. Protestovat proti příchodu běženců a vytvořit "živou hranici" tam přišlo na 2500 lidí, mezi nimi i Češi.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…