Na bavorském přechodu se sejdou odpůrci i příznivci imigrace. Od nás prý dorazí Marek Černoch

8. 11. 2015 7:31

Odpůrci imigrace budou dnes na německo-českém hraničním přechodu Schirnding-Pomezí požadovat obnovení hraničních kontrol. Demonstraci pořádají příznivci německého hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) a na akci by měl vystoupit i český poslanec Marek Černoch (Úsvit).

Na bavorském přechodu se sejdou odpůrci i příznivci imigrace. Od nás prý dorazí Marek Černoch
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Občané na náměstí v Lanškrouně

Shromáždění je ohlášeno na 15:00 SEČ. Hodinu předtím má na náměstí v Schirndingu začít protiakce nazvaná Für offene Grenzen - Pro otevřené hranice.

"Již 25 let se snažíme ve všech oblastech navázat na intenzivní česko-německou spolupráci. Nesmyslný požadavek znovuzavedení hraničních kontrol proto chápeme jako útok na dobré česko-německé vztahy v pohraničí," uvedl v tiskové zprávě organizátor akce Für offene Grenzen Jörg Nürnberger (SPD). Na tomto shromáždění by měl vystoupit předseda české TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Manifestace za uzavření česko-německé hranice se uskutečnila na počátku října v saském městečku Sebnitz. Protestovat proti příchodu běženců a vytvořit "živou hranici" tam přišlo na 2500 lidí, mezi nimi i Češi.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…