Na pěší zóně v Istanbulu vybuchla bomba. Děsivá série útoků pokračuje

19. 3. 2016 12:34

V Istanbulu vybuchla bomba. Podle informací zahraničních médií to byl teroristický útok. V poslední době jde o další z řady výbuchů. Zprávu přinesla ČTK.

Na pěší zóně v Istanbulu vybuchla bomba. Děsivá série útoků pokračuje
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

„Při dnešním sebevražedném útoku v centru tureckého Istanbulu zemřeli nejméně čtyři lidé, dalších 20 osob utrpělo zranění. První oficiální bilanci sdělil tureckým médiím istanbulský guvernér Vasip Şahin. Při útoku údajně zahynul i atentátník, není ale zřejmé, zda ho úřady zahrnuly do bilance obětí. Agentura DPA píše o celkem pěti mrtvých. Čeští občané podle dosavadních poznatků mezi mrtvými ani zraněnými nejsou, uvedl na dotaz ČTK český generální konzul v Istanbulu Petr Mareš,“ napsala agentura.

Bomba vybuchla na pěší zóně v ulici Istiklal. Na místo okamžitě dorazili zdravotníci. Policie začala vyklízet okolní ulice. Konzul Mareš dodal, že podle policie bomba pravděpodobně vybuchla předčasně. Zásah policie byl velmi profesionální.

V poslední době nešlo ani zdaleka o první útok. K minulému došlo 13. března v Ankaře. Zemřelo při něm 37 občanů. V lednu se v Istanbulu odpálil atentátník hlásící se k Islámskému státu. Následkem jeho děsivé akce zemřelo 12 lidí, němečtí turisté.

„Podle českého generálního konzula se dění v Turecku podepsalo na počtu přijíždějících návštěvníků. V únoru podle oficiálních statistik počet turistů v Istanbulu klesl asi o čtvrtinu, zástupci turistického průmyslu ale odhadují, že reálný pokles je ještě vyšší,“ doplňuje server. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do  křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil

15:23 Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil

Stanislavu Štechovi se jen pár dní po nástupu do čela ministerstva školství podařilo popudit proti s…