Svolavatel akce David Daduč (SZ) označil postup ústeckého magistrátu v kauze divadla za normalizační. „Politici vytvářejí nesvobody, kde existenční strach stále existuje a oni se snaží ostrovy nesvobody rozšiřovat. A právě Činoherní studio je příklad," řekl Daduč. Kroky vedení města kritizoval i děkan Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Michal Koleček. „Jedno z mála míst, kam mladí lidé chodili, pravděpodobně skončí. A to není zodpovědnost herců nebo vedení Činoherního studia, to je zodpovědnost politiků," řekl Koleček.
Ústecké zastupitelstvo v noci na úterý rozhodlo, že radnice založí příspěvkovou organizaci Činoherní studio města Ústí nad Labem. Pro současný soubor, který fungoval pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti Činoherní divadlo, to znamená zánik. Divadlo zřejmě skončí v insolvenci. Mimo jiné nemá peníze na výplaty za únor. „V tuto chvíli ještě nejsou pro insolvenci podmínky, ale ve chvíli, kdy se domluvíme na zrušení té obecně prospěšné společnosti, tak ho podáme," vysvětlil ČTK ředitel Činoherního divadla Vladimír Čepek. Zaměstnanci současného divadla mohou podle usnesení zastupitelů přejít do nové organizace. „Postoj souboru je zatím nejednoznačný," doplnil Čepek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem, čtk