Na silvestra jsme viděli chování nájezdníků v praxi, varuje Petr Robejšek

9. 1. 2016 20:26

Politolog Petr Robejšek se na vlnách Českého rozhlasu vyjádřil k silvestrovské noci v Německu. Je prý konečně načase podívat se pravdě do očí a říci si, že obyčejní lidé vnímají uprchlickou krizi jako svého druhu invazi, před kterou je nechrání jejich vlastní vláda.

Na silvestra jsme viděli chování nájezdníků v praxi, varuje Petr Robejšek
Foto: Repro ČT
Popisek: doc. Petr Robejšek, politolog a expert na mezinárodní vztahy

Silvestrovské násilí v Německu prý Robejška nikterak nepřekvapilo. „Je to normální způsob chování drancujících a násilnických skupin. V mých očích hovoří o nízké kvalitě vládnutí v Evropě to, že nikdo nebyl schopen rozeznat,  že s populací, již 70 až 80 procent tvoří mladí muži mezi 20 a 30 lety, budou problémy,“ poznamenal rozhořčeně politolog. „Už je opravdu načase podívat se pravdě do očí a přiznat si to, co bylo od počátku jasné,“ doplnil.

Uprchlická krize je vpádem cizinců, před kterým německá vláda své občany nechrání. Problém je navíc v tom, že pravými jmény popisují situaci jen radikálové, což je posiluje. Klade si proto otázku, proč klasické zavedené strany prozatím vyklidily prostor extremistům a taktéž nenazývají situaci pravdivými jmény.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel jsem minulý pátek do Malmö a přímo na náměstí tam zrovna někoho zavraždili. Vláda to ví, ale nikdy nepřizná. Britský novinář dává za pravdu Trumpovi

19:59 Přijel jsem minulý pátek do Malmö a přímo na náměstí tam zrovna někoho zavraždili. Vláda to ví, ale nikdy nepřizná. Britský novinář dává za pravdu Trumpovi

Fraser Nelson z britského konzervativního deníku The Telegraph tvrdí, že Donald Trump má stran nezvl…