Nácek a svině. Kolem Ringo Čecha se strhla pořádná mela

24. 2. 2016 13:15

Umělec František Ringo Čech na sebe v posledních dnech opět upozornil. Na serveru Blesk.cz zveřejnil svou koláž Lekce němčiny pro uprchlíky, která se má týkat současného dění v Evropě. A strhla se mela.

Nácek a svině. Kolem Ringo Čecha se strhla pořádná mela
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Servítky si rozhodně nebral například hudební kritik Jan Rejžek na svém twitterovém účtu. „Pakliže Blesk zveřejnil neskutečné fašounské malůvky Ringo Čecha, je potřeba jeho šéfredaktora Radka Laina veřejně označit za nácka a svini,“ uvedl.

„Uschi, německá bojovnice proti rasismu a členka humanitární organizace ‚Willkommen Freunde‘ – fanatická zastánkyně nové, rodící se Evropy – a Gerda, pracovnice sekce EU ‚Nicht weiss! Nicht schwarz! Alles braun!‘ uposlechly výzvu mámy Evropy – německé kancléřky Angely Merkelové – a pozvaly mladé Eritrejce na výuku němčiny do mnichovského parku,“ popisoval svůj obraz Čech.

Následně uváděl, jak se Gerda s Uschi s mladíky baví. „Was ist das, psí ocas,“ začínají lekci. „Ja, ja. Ocas ano, ale ten náš, né psí,“ volají podle Čecha následně Eritrejci. Poté prý strhávají z učitelek šaty, berou jim peněženky a osahávají je. Okavanga podle Čecha následně vráží do Uschi svůj černý pyj takovou silou, že jí vylezl konečníkem. Gerdě pro změnu natrhl penis Mustafy Serengetiho koutky úst. Znásilnění podle umělce neutekl ani dalmatin Turwa Toweri. 

Původní text ZDE.

Komentátor Lidových novin Martin Zvěřina se k obrazu vyjádřil již včera, a to na serveru Lidovky.cz. Čecha nazval přihlouplým a oplzlým staříkem, který si myslí, že je vtipný. „Na Hradě to páchne žumpou. Kdo to necítí, ať si zajde na ORL,“ uvedl také. A to kvůli tomu, že Čech dostal v minulosti od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. I Zvěřina, stejně jako Rejžek, se zamyslel nad tím, zda se mají vůbec takové věci zveřejňovat. 

Původní text ZDE.

„Drsné a nekorektní vtipy milujeme, vzájemně si je s gustem vyprávíme a zdrojem jejich jistého kouzla bývá i fakt, že jsou nevhodné k veřejné prezentaci. Často bývají spíš drsné než vtipné. To ovšem neznamená, že veřejné vyprávění takových vtipů je nějaká revolta, je to spíš exces na úrovni toho, že se někdo pozvrací na hradní recepci. Některé věci nepatří na veřejnost,“ konstatuje. A uvádí, že pornografii rovněž nevysílají veřejnoprávní televize či soukromá média, ale pouze specializovaný kanál.

Obrazu si všimly také Britské listy, které o něm v angličtině informují jako o velmi rasistickém. Podívejte se ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…