Náckovská nota, nový světový řád. Daniel Korte si opět dopisoval se čtenáři

14. 10. 2015 22:07

Poslanec Daniel Korte (TOP 09) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Reagoval např. na dotaz „Jamese Bonda“, který se ptal, zda Korte nemá strach, že TOP 09 v příštích volbách zazdí extremisté, kteří přece jen mají jiný názor na uprchlíky než strana v čele s končícím Karlem Schwarzenbergem.

Náckovská nota, nový světový řád. Daniel Korte si opět dopisoval se čtenáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

„Podle mě je hrozně jednoduché se nechat zvolit a pak se řídit heslem, kdo nic nedělá a neříká, nic nezkazí. Líbí se mi ale, že vy jste pravý opak a jdete si za svým. Nesouhlasím se vším, co vaše strana prosazuje, ale aspoň si jdete za svým a nepodléháte populistickým náladám. Nemáte ale strach, že vás v příštích volbách mohou vlivem událostí různé extremistické a populistické strany zazdít? Přece jen se zdá, že bohužel většina lidí zastává na uprchlíky odlišný názor než Topka,“ napsal čtenář vystupující pod označením James Bond.

A Korte se jal odpovídat. Lidé prý ocení, jak se TOP 09 chová. „Máte možná pravdu, že budeme potrestáni za to, že jsme nenaskočili na ‚náckovskou‘ notu. Ale je to správné a věřím, že jsou lidé, kteří to ocení,“ konstatoval poslanec.

Dalšímu tazateli Korte vzkázal, že každý, kdo vstupuje do veřejného prostoru, musí respektovat určitá pravidla, ta týkající se českého pravopisu nevyjímaje. Nijak se tudíž nestydí, když komukoli vytkne hrubky v psané komunikaci. Čtenáře vystupujícího pod označením Columbo2 to ale pobouřilo natolik, že už prý TOP 09 hlas nedá.

Další odpovědi poslance Korteho najdete zde

„Hrubky v pravopise občana Vám dávají právo chovat se k němu nadřazeně? Třeba to byl Váš volič a i právě jeho hlas Vám dopomohl se do Poslanecké sněmovny dostat. Mrzí mě, že i já jsem volil TOP 09, a jak vidno, udělal jsem chybu, kterou už příště nezopakuji,“ napsal poslanci čtenář.

Nakonec se Korteho ptal čtenář David Střítezský, co si myslí o tzv. Novém světovém řádu. Korte jen stručně odvětil, že neví, jaký světový řád má na mysli, neboť se jich v poslední době vyrojilo víc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Muslimové znesvětí i vaše země...“ Tuto knihu nemáte číst. Knihkupci ji prý záměrně nedávají do svých výloh…

21:03 „Muslimové znesvětí i vaše země...“ Tuto knihu nemáte číst. Knihkupci ji prý záměrně nedávají do svých výloh…

REPORTÁŽ Historik Petr Bahník v pondělí, na svátek sv. Jiří, patrona rytířů, představil své knihy Če…