Nalezený pas na místě teroristického útoku v Paříži patřil uprchlíkovi, který do Evropy dorazil před měsícem

14. 11. 2015 18:18

Veřejnost se dozvídá další a další informace o francouzském masakru, který má na svědomí několik teroristů. Jedním z útočníků byl rodilý Francouz a bok po boku mu podle všeho stál i držitel egyptského pasu. Dalším členem skupiny byl - alespoň podle dokladu - člověk se syrským pasem, který se na území EU dostal asi před měsícem přes Řecko.

Nalezený pas na místě teroristického útoku v Paříži patřil uprchlíkovi, který do Evropy dorazil před měsícem
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Teroristické útoky v Paříži si vyžádaly přes sto mrtvých

"Jeden z teroristů, který se odpálil v pátek u stadionu Stade de France, měl u sebe syrský pas. Z razítka v dokumentu vyplývá, že do Evropy přišel zhruba přes měsícem s uprchlickou vlnou přes Řecko. Podle zástupce řeckého ministerstva dorazil na ostrov Leros s ostatními uprchlíky 3. října, uvedl Reuters. Pas našli vyšetřovatelé u jeho těla roztrhaného výbušninami.

Řecké úřady si nejsou jisté, zda byl držitel syrského pasu prověřován v dalších evropských zemích. O tom, že mezi útočníky byl i držitel egyptského pasu, informoval server Libération. Jeden z útočníků v kulturním centru Bataclan byl rodilý Francouz a jeho identita byla odhalena po sejmutí otisků prstů. Belgická vláda oznámila, že útočníci měli vazby právě i na Belgii. Jedno auto, které mělo být použito při útocích, bylo registrováno právě v Belgii.

Jedna ze svědkyň krvavých útoků prozradila, že mezi útočníky viděla i ženu. Jeden z útočníků byl zastřelen, ostatní odpálili na svých tělech výbušniny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

20:42 Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

ROZHOVOR Kandidát SPD na kancléře Martin Schulz těží ze své novoty na scéně, ale do voleb schází ješ…