Našeptávači proti Hradu i českým zájmům. Sobotkovi rádci to schytali od poslance vlastní strany. Čtěte jen u nás

7. 1. 2016 17:40

Skutečnost, že premiéru Sobotkovi radí Oto Novotný a Vladimír Špidla, je vážná chyba. Ve vyjádření zaslaném redakci serveru ParlamentníListy.cz to tvrdí sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna. Oba poradce označil za „našeptávače proti prezidentovi“ s tím, že víc hledí k Bruselu než českým národním zájmům a jsou mimo realitu.

Našeptávači proti Hradu i českým zájmům. Sobotkovi rádci to schytali od poslance vlastní strany. Čtěte jen u nás
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD) je šéfem týmu poradců premiéra Bohuslava Sobotky. Oto Novotný je politickým poradcem předsedy vlády, píše pro něho projevy a zřejmě i odpovědi pro rozhovory do médií. Oba pánové patří k liberálnímu křídlu strany, které reprezentuje například také Jiří Dienstbier.

Ještě před tím, než se hackeři nabourali do soukromých emailových schránek Novotného a Sobotky, hovořilo se naposledy o Otu Novotném koncem listopadu, když MF Dnes řekl, že za Sobotkovým útokem na prezidenta byla dlouhodobá příprava týmu jeho poradců.

Samotná skutečnost, že Špidla i Novotný jsou de facto hlavními Sobotkovými rádci, v aktuálním prohlášení kritizuje poslanec a též sociální demokrat Jaroslav Foldyna. Podle něho jde o velkou chybu.

„To, že premiérovi radí Oto Novotný, ale i Vladimír Špidla, považuji za vážnou chybu, která způsobila řadu problémů,“ je přesvědčen Foldyna.

Co přesně má na mysli? Třeba vztah ČSSD se svým bývalým předsedou a nyní prezidentem Milošem Zemanem. „Myslím si, že oba jsou našeptávači proti prezidentovi, oba jsou vzdáleni realitě a jejich rady mají i takovou hodnotu. Jejich postoje k ‚Bruselu‘ jsou více, než vztah k národním zájmům. A to je hlavní i v jejich postoji k migrační krizi,“ dodal Jaroslav Foldyna pro ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…