Ne za pět, ale za tři minuty dvanáct. Lidstvu už moc času na vzpamatování nezbývá. A nepíše to žádný pochybný server, ale...

27. 1. 2016 15:11

Podle amerických vědců je pravděpodobnost globální katastrofy velmi vysoká. Půlnoc znamená konec lidstva, hodiny posledního soudu přitom ukazují za tři minuty dvanáct. Píše to server Aktuálně.cz.

Ne za pět, ale za tři minuty dvanáct. Lidstvu už moc času na vzpamatování nezbývá. A nepíše to žádný pochybný server, ale...
Foto: Archiv
Popisek: Země

Pohyb ručičky, která je od loňska na stejném místě, určují výbory ředitelů a sponzorů Bulletinu amerických jaderných věců. V nich jsou nejen ekologičtí odborníci, ale i fyzici a nositelé Nobelovy ceny.

Podle vydavatelky Bulletinu Kennette Benedictové je pravděpodobnost globální katastrofy velmi vysoká. „Jde o konec civilizace, jak ji známe,“ uvedla. I přestože letos k pohybu ručičky nedošlo, podle vědců je setrvání na stejném místě také vážnou zprávou. 

„Pokud nezměníme způsob našeho myšlení, bude lidstvo ve vážném ohrožení,“ uvedl Lawrence Krauss z Bulletinu. V loňském roce vnímá pokrok, co se týče dohody o kontroverzním jaderném programu Íránu, a pařížské dohody ohledně zpomalení klimatických změn. Negativně však vidí napětí ve vztazích mezi USA a Ruskem či jaderný vojenský program Severní Koreje. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"Ruský špion", který kul pikle s europoslancem Štětinou a prezidentem Zemanem. Nyní promluvil pro PL

4:42 "Ruský špion", který kul pikle s europoslancem Štětinou a prezidentem Zemanem. Nyní promluvil pro PL

PŘÍBĚH Cizí špion, donašeč Kremlu. Tím se pro většinu českých médií stal známý ruský novinář Vladimi…