Nebezpečný terorista se vetřel mezi uprchlíky. Jeho loď ztroskotala, pohraničníci ho vylovili a nalodili

9. 11. 2015 8:31

Mezi uprchlíky směřujícími do Evropy byl zachycen bývalý vůdce buňky teroristické organizace al-Káida Mehdí Ben Nasr. Odsouzený terorista zaplatil převaděčům, aby jej dopravili do Evropy. Na začátku minulého měsíce však byla jeho pravá identita odhalena. Politici toto nebezpečí dle britského deníku Daily Mail ignorují, zatímco zpravodajci před těmito případy varují.

Nebezpečný terorista se vetřel mezi uprchlíky. Jeho loď ztroskotala, pohraničníci ho vylovili a nalodili
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Jak uvádí britský deník, mainstreamoví evropští politici odmítají, že by šlo o důkaz masivní infiltrace džihádistů do uprchlické vlny. Naopak bezpečnostní experti a zpravodajci varují před tím, že se bohužel jedná ze strany džihádistů o běžnou praxi a tento případ rozhodně není ojedinělý. Zejména v okrajových zemích Evropské unie, jako je Itálie a Řecko, se místní úřady této hrozby obávají,“ píše Daily Mail. Osmatřicetiletý Mehdí Ben Nasr byl zatčen v rámci protiteroristické operace v roce 2007 a následně za svoji činnost odsouzen v Itálii na sedm let. Po odpykání si trestu byl v loňském roce deportován do svého rodného Tunisu.

Celý text v angličtině máte ZDE.

„Mehdí byl jedním z nejnebezpečnějších teroristů, protože byl odborníkem na výbušniny a organizoval dopravu budoucích džihádistů z Evropy na Blízký východ,“ cituje britský deník vyjádření italských zpravodajských služeb. Mehdí se 4. října plavil společně s dalšími 200 uprchlíky na lodi, která směřovala na Sicílii. Loď však ztroskotala a uprchlíky nakonec musela zachraňovat italská válečná loď. Odsouzený terorista vystupoval pod falešným jménem Mohamed Ben Sar a požádal na Sicílii o politický azyl. Byl však obviněn pro podezření z obchodování s lidmi. Místní policie o tři dny později sdělila, že z účasti na ilegální imigraci byli obviněni celkem čtyři občané Tunisu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 19 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Michal Horáček v půl druhé ráno: Nejsme žádný Zemanistán. Ve Vsetíně mi zpívali „Horáček na Hrad“

20:12 Michal Horáček v půl druhé ráno: Nejsme žádný Zemanistán. Ve Vsetíně mi zpívali „Horáček na Hrad“

Nad tím, jaké má šance uspět v prezidentské volbě, se v půl druhé v noci na svém facebookovém profil…