Nebombardovat. Stop invazi. Po příručce pro uprchlíky se objevil i výsměšný manuál pro Západ

24. 1. 2016 15:41

Posměch sklidila německá veřejnoprávní televize Bayerischer Rundfunk poté, co na svých webových stránkách uveřejnila několik obrázků, které měly za cíl vysvětlit běžencům evropskou kulturu.

Nebombardovat. Stop invazi. Po příručce pro uprchlíky se objevil i výsměšný manuál pro Západ
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kresby na stěně

Sociálními sítěmi zněl poněkud nečekaně po zveřejnění motivačních kreseb z příručky Německo a jeho lidé, mající za cíl žádoucí chování uprchlíků, posměch. Ze čtrnácti obrázků, které mají podle bavorské televize běžencům přiblížit způsob evropského chování, si totiž lidé dělají legraci a narážejí na jejich jednoduché grafické provedení apod. Lidem prostý vzhled kreseb navíc připomíná informační schémata v letadlech.

Přesně to inspirovalo k činu například architekta a satirika Karla Scharroa, který na svém Twitteru vytvořil parodující komiks s postavičkami z příručky. Na jednom z obrázků se ptá například dívka chlapce, jak se má. „Ale dobře. Dřív jsem dělal v bezpečnostních příručkách pro letadla, jenže teď jsem tady v té pro uprchlíky,“ odpovídá jí na satirickém obrázku.

  • Na obrázkovou příručku pro uprchlíky se můžete podívat ZDE

Scharro byl nicméně v ráži a vytvořil i příručku namířenou proti Západu. „Líbí se mi evropské příručky pro uprchlíky, a tak jsem vytvořil podobnou o tom, jak by se měl chovat Západ na Blízkém východě,“ napsal satirik, když zveřejnil šest obrázků, na kterých odsuzuje invazi do Iráku či bombardování.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…