Nebudu a nebudu a nebudu. Snad mě neupálí, vtipkoval Zimola v rádiu

10. 1. 2017 18:37

V úterní Kauze dne na Rádiu Impuls usedl jihočeský hejtman Jiří Zimola. Budete kandidovat do vedení ČSSD na březnovém sjezdu? Ptala se mimo jiné moderátorka. Zimola na otázku jasně odpověděl. Krátce poté doplnil, že snad nebude za své názory upálen.

Nebudu a nebudu a nebudu. Snad mě neupálí, vtipkoval Zimola v rádiu
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola

„Nebudu a nebudu a ještě jednou nebudu. Já to tady říkám hned třikrát proto, že se ten dotaz často opakuje,“ odpověděl na otázku, zda bude kandidovat. Zimola prý nemá potřebu se zviditelňovat. Má jen potřebu pomáhat sociální demokracii a teď hledí do budoucnosti ČSSD s obavami.

„Nehodlám štěpit sociální demokracii a nehodlám rozpoutávat válku růží, jak už jsem to někde nazval. Já si myslím, že ten náš sociálnědemokratický rybníček, dovolte mi to jihočeské přirovnání, je tak trochu plný líných kapříků. ... Já jsem z jižních Čech, tak bych tady vzpomněl i tu husitskou minulost před šesti sty lety a doufám, že za své názory nebudu upálen,“ smál se Zimola.

Zároveň však věří, že současný předseda Bohuslav Sobotka má šanci porazit Andreje Babiše (ANO). „Bohuslav Sobotka je autentický sociální demokrat,“ věří Zimola.

Nakonec padlo pár slov také k poslankyni Pavlíně Nytrové, která se rozhodla opustit sociální demokracii s tím, že je to strana porolezlá politickou korupcí. „Paní poslankyně může říkat, co chce... Ale svá tvrzení by měla podpořit i důkazy,“ řekl Zimola. Dáma se snaží za sebou jen hlasitě bouchnout dveřmi, což se jí také podařilo, ale podle hejtmana není třeba tomu věnovat pozornost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto Daniel Takáč rozhovor dlouho neukončil: Mimořádný zážitek diváků ČT

12:09 Takto Daniel Takáč rozhovor dlouho neukončil: Mimořádný zážitek diváků ČT

K francouzským prezidentským volbám se ve včerejším vysílání pořadu Události, komentáře ČT24 vrátil …