Nechceme spolupracovat s podvodníkem, píší Babišovi obchodní partnerky

25. 3. 2016 14:05

Designérky ze studia Butterflies & Hurricanes Michaela Thomas a Katarína Paurová, které dříve pracovaly pro Babišovu firmu Penam, ukončily s majitelem Agrofertu a ministrem financí spolupráci. Může za to kauza Čapí hnízdo a způsob, jakým se s ním Babiš vypořádává. Podle designérek se ministr v podstatě dopustil podvodu a s takovým člověk se nesluší spolupracovat.

Nechceme spolupracovat s podvodníkem, píší Babišovi obchodní partnerky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní "Čáp" před budovou poslanecké sněmovny

„Protože naší filozofií je fair business ethics, nutností morální kredibilita našich klientů a jejich přínos zemi i planetě, nemůžeme s Penamem, který díky svému majiteli tyto hodnoty bohužel nenaplňuje, nadále spolupracovat. Nechceme svou prací a znalostmi podporovat podnikatele a politika, který nejenže vytváří prostředí, které naši práci ztěžuje navrhováním zákonů, které drobné podnikatele likvidují, ale sám se dopouští trestného činu podvodu, a tím naší zemi zostuzuje v Evropské unii,“ napsaly designérky v otevřeném dopise, který uveřejnil sever Echo24.

Autorky doplňují, že učinily nelehké rozhodnutí, protože tím ohrozily i pozici svých zaměstnanců, ale na některých principech je podle jejich názoru třeba trvat. Dosud sice s Babišem ne vždy souhlasily, ale spolupráce jim připadala oboustranně prospěšná, protože se mohly snažit o kultivaci českého podnikatelského prostředí. S vysvětlováním kauzy Čapí hnízdo ve Sněmovně ale jejich trpělivost přetekla.

Dámy se prý nechtějí nijak zvlášť zviditelnit. Jen chtěly vyjádřit svůj názor, případně k témuž inspirovat další podnikatele, kteří nesouhlasí s postupem ministra financí a majitele Agrofertu Andreje Babiše (ANO).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

9:14 Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů p…