Nejoblíbenějšího hejtmana má Jihomoravský kraj. Pražská primátorka podporu ztrácí

25. 6. 2015 10:11

Podle agentury Phoenix research je nejoblíbenějším hejtmanem jihomoravský Michal Hašek. Nejhůř je na tom Lubomír Franc z Královehradeckého kraje. Pražská primátorka Adriana Krnáčová si oproti březnovému měření značně pohoršila. V žebříčku oblíbenosti obsadila až 11 místo.

Nejoblíbenějšího hejtmana má Jihomoravský kraj. Pražská primátorka podporu ztrácí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Michal Hašek se drží na prvním místě již několik měsíců. A to nejen u agentury Phoenix research, ale také například u agentury SANEP. U agentury Phoenix získal 44,7 procenta, u SANEPU pak dokonce 51,3 procenta.

Oproti březnovému měření obliby si nejvíce polepšil Miroslav Novák hejtman Moravskoslezského kraje a to o 3,2 procenta na současných 21,7 procenta. Na opačné straně žebříčku je primátorka Prahy Adriana Krnáčová, ta si oproti minulému měření pohoršila o více než pět procent na současných 17,3 procenta.

Druhým nejoblíbenějším hejtmanem je jihočeský Jiří Zimola, který získal od respondentů 37,2 procenta. Následuje ho hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s 36,6 procenty a bramborovou pozici obsadil Jiří Běhounek z Vysočiny s 31,7 procenty.

Výrazně si polepšil rovněž Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD), o 3,2 procenta. To může být spojeno jak s pořádáním hokejového mistrovství, tak například s rozvojem dopravní infrastruktury v oblastí severní Moravy a Ostravska.

  • celý výzkum ZDE

Mezi nejméně oblíbené patří Lubomír Franc s 11,8 procenty, karlovarský hejtman Martin Havel s 13 procenty, Václav Šlajs z Plzeňského kraje s 15,8 procenty a pražská primátorka Adriana Krnáčová se 17,3 procenty.  

JUDr. Michal Hašek

  • ČSSD
  • Předseda Asociace krajů ČR
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

4:14 Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík ohlásil během soboty plán bojkotovat ceremoniál na Pražském hradě a …