Humanitární mise OSN pozastavila svou činnost v Sýrii, jelikož podle zvláštního pověřence Staffana de Mistury v ní nelze pokračovat. Do těch míst, která by pomoc opravdu potřebovala, ji totiž není jak dopravit.
De Mistura totiž zastavil jednání o poskytování humanitární pomoci v Aleppu po pouhých osmi minutách a konstatoval, že to „nemá smysl“. V Ženevě oznámil, že mise bude pozastavena do příštího týdne, jelikož za poslední měsíc se žádný humanitární konvoj nedostal na místo určení, protože mu to nebylo dovoleno.
„Trvám jménem generálního tajemníka OSN na 48 hodinové pauze v Aleppu,“ řekl de Mistura a dožadoval se „projevu lidskosti na obou stranách“ ve snaze přerušit probíhající boje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa