„Ty reakce jsou velmi negativní, ale jde o nepochopení. Je pravda, že se chci odlišit od takového zemanovského, ale někdy i babišovského tvrdého odmítání jakékoliv diskuse o pomoci uprchlíkům. Jsem totiž přesvědčen, že se nás tato záležitost tak jako tak týká. Dříve nebo později tady nějací uprchlíci budou, i když tu momentálně žádní nejsou. Musíme na to být připraveni. Ale to vůbec neznamená, že bych sem uprchlíky zval, jak to vnímají ti, kteří mě tak vehementně kritizují. Ta připravenost znamená schopnost uprchlíky zaškolovat a přeškolovat. Také tím současně vyšleme signál do Evropy, že přece jenom něco děláme. A zároveň odpovídáme na stížnosti podnikatelů, že nemají lidi,“ prozradil Dlouhý v rozhovoru pro Lidové noviny.
Náš postoj se nám nemusí vyplatit
I Dlouhý prý cítí rizika, která jsou s uprchlickou krizí spojená a trvá na tom, že je nezbytné posílit ochranu vnějších hranic EU, ale to nemění nic na tom, že je nesmyslné démonizovat muslimské uprchlíky. Nemá smysl přilévat oleje do ohně. Něco se ale musí změnit. Migrační vlna je tak masivní, že zřejmě bude nezbytné změnit i Ženevské konvence, pokud jde o běžence.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp