Německá vládní zmocněnkyně pro migraci a uprchlíky se tvrdě pustila do Roberta Fica

10. 1. 2016 20:19

Zmocněnkyně německé vlády pro migraci, uprchlíky a integraci Aydan Özoguzová je podle svých slov zděšená, že členský stát EU, jako je Slovensko, údajně využívá přehmaty v Kolíně nad Rýnem na paušální rozdmýchávání nenávisti vůči jedné náboženské komunitě.

Německá vládní zmocněnkyně pro migraci a uprchlíky se tvrdě pustila do Roberta Fica
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Özoguzová tak reagovala na slovenského premiéra Roberta Fica, který po násilných silvestrovských událostech nejen v Německu, ale i v dalších evropských zemích vyzval ke svolání evropského krizového summitu z důvodu sexuálních útoků v Kolíně nad Rýnem.

„To je neuvěřitelné. Měl by s tím co nejdříve skončit,“ řekla dále Özoguzová na údajné výpovědi některých slovenských muslimů, že se ženy a děti bojí případných útoků. Podle německé vládní zmocněnkyně pro migraci si jen Fico, který rovněž žádá větší ochranu vnějších hranic Evropy, dělá z muslimů štvanou zvěř.

Slovenský premiér zároveň týdnu uvedl, že nechce, aby se na Slovensku stalo něco podobného jako v Německu, a zdůraznil, že je nutné zabránit tomu, aby slovenské ženy byly pronásledovány na veřejných místech. „Slovenská vláda nedělá nic víc než pravicoví populisté v naší zemi,“ uvedla dále Özoguzová na tuto Ficovu obavu a dodala, že se Fico podobá německým nacionalistům především v tom, že prý podezřívá celou komunitu a vyvolává obavy z ní i z uprchlíků.

Podle zářijových schválených kvót by měla Bratislava přijmout 802 uprchlíků, nicméně Slovensko je kromě Maďarska a po nástupu PiS k moci i Polska jedinou zemí, kde ministři vnitra odolávají podřídit se unijním uprchlickým kvótám. Jak připomíná server prvnizpravy.cz, Fico a spol. za to schytávají kritiku. Například podle německého listu Der Spiegel slovenský premiér udělal z uprchlíků ústřední bod své volební kampaně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

13:44 Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

Předseda německé SPD Martin Schulz řekl, že chce, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vyt…