Německo se třese před přistěhovaleckými gangy

20. 1. 2016 13:02

Obtížně integrovatelné rodinné klany děsí Německo, uvádí agentura DPA, jejíž informace převzala i ČTK. Podle agentury určují a brutálně prosazují pravidla.

Německo se třese před přistěhovaleckými gangy
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Policie nyní příslušníky mnoha rodiných klanů vyšetřuje v souvislosti s loupeží šperků v luxusním berlínském obchodním domě KaDeWe či s přepadením mezinárodního pokerového turnaje v Berlíně. Do některých oblastí v Porúří se ani policie neodváží. Obávanou čtvrtí je také čtvrť Marxloh v Duisburgu. Právě tam a také v Severním Porýní-Vestfálsku a Dolním Sasku jsou členové klanů podezíráni, že se podílejí na ilegální činnosti v prostředí prostituce nebo obchodu s drogami. 

Původní text ZDE.

Podle odborového svazu německé policie mezi nejnebezpečnější skupiny organizované kriminality patří libanonské klany. „Také Brémy mají zhruba deset let problémy s jedním rodinným klanem, zejména pokud jde o obchod s drogami v nemalém množství; policii to staví před velkou výzvu,“ říká brémský šéf odborového svazu Jochen Kopelke, jehož citovala agentura DPA.

„Zločinecké klany bývají označovány jako kurdsko-libanonské klany, arabské rodiny nebo takzvaní mhallamíjští Kurdové. Do této skupiny v Německu patří podle odhadů kolem 15 000 lidí," uvádí agentura.

V loňském roce bylo v oblasti organizovaného zločinu vyšetřováno německou policií hned 13 libanonských skupin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zmlátil ženu, až měla modřiny, píše časopis o novém velvyslanci USA v Česku, který již stihl vyznamenat romského aktivistu

11:51 Zmlátil ženu, až měla modřiny, píše časopis o novém velvyslanci USA v Česku, který již stihl vyznamenat romského aktivistu

Liberální americký magazín Newsweek se podíval blíž na minulost nového amerického velvyslance Stephe…