Vrcholní představitelé NATO oznámili, že stojí o dialog s Ruskem, ale současně chtějí posílit vojenskou přítomnost ve státech sousedících s Ruskem. Tím zvyšují napětí, které narostlo už ve chvíli, kdy došlo k expanzi Aliance na východ, jak Krejčí nazývá dobrovolný vstup nových států do Aliance na přelomu 20. a 21. století. Součástí mezinárodních jednotek plánovaných na odstrašení Ruska budou podle všeho i němečtí vojáci.
„S trochou zlomyslnosti by se dalo říci, že dějinnost varšavského summitu NATO je obsažena v historických analogiích. Německé jednotky do Litvy – to je tak trochu návrat řádu německých rytířů do Pobaltí. Britové se dostali do Estonska, což připomíná sny Londýna z dob Petra Velikého. Další analogie si raději odpustíme,“ uvedl Krejčí.
Pokud někdo považuje Rusko za hrozbu, měl by se podívat na jasná data. Ta totiž říkají, že NATO má třináctkrát vyšší výdaje na obranu než Rusko. Má také k dispozici čtyřikrát víc vojáků. Navíc se zdá, že se poprvé sjednotil celý Západ proti Rusku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp