„Smrt jsme vytěsnili z našich životů za anonymní plenty,“ poznamenal hned v úvodu ředitel Krejčí. Je třeba to změnit. Totéž si ve svých pětašedesáti letech myslí i herec Lábus. Vzpomněl přitom na svého dědečka, kterému prý bylo přes devadesát let, jednoho dne seděl na zídce na své zahrádce, snědl guláš, vypil pivo a zemřel. „To byl v podstatě ideální konec,“ prohlásil herec. Vysokého věku 87 let se dožil i jeho tatínek, který byl ale poslední tři roky hodně nemocný, a Lábus k němu proto prý zavolal ošetřovatelku, která mu s péčí o tatínka pomáhala.
Lidé se bojí smrti, protože ji neznají
Provoz hospiců stojí tisíce korun denně na každé lůžko a peníze je třeba shánět i jinde než u státu. Rok co rok je to pro hospice boj o přežití. Síť domácích hospiců je u nás navíc stále velmi omezená, což bohužel znamená, že řada lidí musí svého umírajícího člena rodiny umístit do nemocnice nebo jiného zařízení, ať chce či nechce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp